SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Komisja Etyki TVP: tekst Ziemowita Kossakowskiego na TVP.info o podróżach i kawiorze lekarzy rezydentów nierzetelny i stronniczy

Według Komisji Etyki Telewizji Polskiej artykuł na portalu TVP.info, w którym strajkującym lekarzom rezydentom wytknięto m.in. podróże zagraniczne i jedzenie kawioru, naruszył zasady etyki dziennikarskiej TVP dotyczące rzetelności i bezstronności.

Dołącz do dyskusji: Komisja Etyki TVP: tekst Ziemowita Kossakowskiego na TVP.info o podróżach i kawiorze lekarzy rezydentów nierzetelny i stronniczy

17 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
W obronie
Uważam, że wszystko było OK. Jedyne, o co można spierać się u Pana Ziemowita, to chęć, parcie do ujawniania prawdy. Tylko sorry, czy za to należy karać? Bez tego młodzieńczego zaangażowania nie byłoby wielu dzisiejszych ustaleń.
9 14
odpowiedź
User
Sylwek
Nie przyszedł na posiedzenie komisji. Z tekstu nie wynika także, że ma wylecieć z posady. Zatem poczeka, aż sprawa przycichnie i wróci do pracy, jak gdyby nigdy nic. Platforma miała swoich funkcjonariuszy w TVP, obecna władza także ich sobie hoduje.
13 8
odpowiedź
User
jan
Szanowna Komisjo a te reguły obowiazuja wszystkich ? Czy tylko zajmujecie sie jak ktos juz ewidentnie przegnie na oczach wszystkich. No i co w zwiazku z tym, wylecial z pracy ? czy moze olał komisje bo juz pracuje i nie ma czasu :-)
9 8
odpowiedź
User
Anonim
„Dziennikarz telewizji publicznej służy społeczności widzów, szanując prawdę, dobro wspólne i wolność słowa, dokłada wszelkich starań, by zachować niezależność i bezstronność”; Dziennikarz wykazuje należytą dbałość o wyraźne oddzielenie informacji od komentarza i opinii”; „Informacje przekazywane przez dziennikarza powinny być zrównoważone i dokładne, tak aby telewidz mógł odróżnić fakty od przypuszczeń i plotek oraz być przedstawiane we właściwym kontekście, opierać się na wiarygodnych i możliwie wielostronnych źródłach. Żadne okoliczności, motywy, naciski czy inspiracje nie usprawiedliwiają podania fałszywych czy niesprawdzonych informacji ani zatajania informacji”; „W sytuacjach konfliktowych dziennikarz obowiązany jest dołożyć wszelkich starań, by dotrzeć do źródeł informacji wszystkich stron sporu. Jeśli jest to niemożliwe informuje, że są to dane częściowe”; „Opinie i komentarze nie mogą przeinaczać faktów ani być wynikiem nacisków instytucji, firm czy osób prywatnych”.

To jest łamane 24/h w mediach narodowych
10 8
odpowiedź
User
janet
Ciekawe co on jada na śniadanie w TVP
9 8
odpowiedź
<