SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Sieci kablowe krytykują obowiązek udostępniania łączy. „Regulacje uderzą w użytkowników”

Polska Izba Komunikacji Elektronicznej (PIKE) skrytykowała planowane przez Urząd Komunikacji Elektronicznej regulacje przewidujące obowiązek udostępniania przez operatorów kablowych ich konkurentom infrastruktury w budynkach. Według Izby negatywne skutki przepisów odczuje 4,5 mln gospodarstw domowych w Polsce. - Klienci stracą możliwość równoległego korzystania z usług różnych operatorów i zostaną zmuszeni do wyboru tylko jednego dostawcy - ostrzega.

Dołącz do dyskusji: Sieci kablowe krytykują obowiązek udostępniania łączy. „Regulacje uderzą w użytkowników”

14 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
staszek cichy
Zrozumcie na jednym kablu nie ma możliwości świadczenia usług dwóch różnych operatorów jednocześnie, kable są niepodzielne koniec i kropka. Chcąc mieć internet od danego dostawcy a tv od jeszcze innego do mieszkania i tak trzeba doprowadzić dwa kable tak działa CATV na sieci HFC, każdy operator ma własną nie niepodzielną sieć.
a ja myślę, że celowo wprowadzasz czytających w błąd. Projekt dotyczy udostępnienia kabli budynkowych i nie nakazuje operatorowi dzielenia się kablami, które wykrzystuje, ale wolnymi zasobami. Regulacja jest jak najbardziej sensowna i możliwa do wykonania, a dublowanie infrastruktury i kładzenie natynkowo dziesiątków kabli jest niepotrzebne. A jeśli chodzi o przypadek internetu i tv od dwóch różnych dostawców to także podajesz nieprawdę. Kabel HFC wykorzystuje tylko część kanałów do świadczenia Internetu i nie ma problemu, żeby po tym samym kablu dwa podmioty świadczyły Internet i tv. Problem powstałby, gdyby np. na tym samym kablu miało działać kilku dostawców Internetu i kilku TV.
odpowiedź
User
miś społeczny
Nienawidzę kablówek. Za likwidację możliwości odbioru radia UKF w blokach, przy jednoczesnym zakazie instalacji własnych anten i braku modernizacji anten zbiorczych. Spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe są niewolnikami kablówek. No i ciągłe podwyżki abonamentu przy jednocześnie kiepskim serwisie. Kiedyś byłem abonentem UPC, ale zrezygnowałem gdy wyłączyli UKF, jakość sygnału analogowego TV pogarszała się (śnieżyło), serwis nie reagował, na dodatek ktoś przebrany za serwisanta ukradł mi rozgałęźnik na korytarzu. Olewka gorsza niż za tzw. komuny. W PRL-u przynajmniej antena zbiorcza z UKF-em należała się każdemu lokatorowi jak świni koryto.
odpowiedź
User
e
to nie kablówki polokwidowaly anteny zbiorcze tylko zarządcy budynków by pozbyć sie problemu i kosztów. Na nowych budynkach jest problem bo ten co buduje NIE wpuszcza innych operatorów dopiero skierowanie sprawy do UOKIKU cos daje. Zgodnie z prawem budowlanym w nowych budynkach musi byc wybudowana infrastruktura a w starych trzeba budować na klatce schodowej ale i tam zarządzający utrudniają.
odpowiedź