Kongres USA przesłucha największe firmy technologiczne. Na liście Google, Facebook, Amazon i Apple

W ramach zapowiedzianego wcześniej postępowania Kongres USA zaplanował na 16 lipca 2019 roku przesłuchanie menedżerów wysokiego szczebla reprezentujących Google, Facebooka, Amazona i Apple. Kongresmeni zamierzają sprawdzić czy funkcjonujące na amerykańskim rynku największe spółki technologiczne nie naruszają zasad uczciwej konkurencji.

ps
ps
Udostępnij artykuł:

O tym, że Kongres USA rozpoczyna postępowanie wyjaśniające w sprawie roli jaką odgrywają na amerykańskim rynku największe firmy technologiczne poinformowano na początku czerwca br.

Według zapowiedzi kongresmeni chcą ustalić czy technologiczni giganci nie mają dominującej roli w gospodarce USA, a jeśli tak to czy nie wykorzystują tej pozycji w sposób sprzeczny z przepisami dotyczącymi uczciwej konkurencji.

Teraz oficjalnie zapowiedziano, że 16 lipca br. odbędzie się przesłuchanie w Izbie Reprezentantów Kongresu, w którym mają uczestniczyć menedżerowie wysokiego szczebla pochodzący z największych koncernów technologicznych. Udział w spotkaniu zapowiedzieli także członkowie komisji sprawiedliwości.

Zgodnie z planem w przyszłym tygodniu w Kongresie mają się pojawić: Adam Cohen, director of economic policy w Google, Nate Sutton, associate general counsel for regulation w Amazonie, Matt Perault, head of global policy development w Facebooku oraz Kyle Andeer, vice president for corporate law w koncernie Apple.

Służby informacyjne Kongresu nie podały szczegółów dotyczących tego jakie obszary działalności technologicznych gigantów będą najbardziej interesowały przesłuchujących. Z kolei żadna z wezwanych na przesłuchanie firm nie zdecydowała się na komentarz w tej sprawie.

W przeszłości koncern Google był już przedmiotem zainteresowania amerykańskich regulatorów, a konkretnie Federalnej Komisji Handlu. Wówczas jednak firma doszła z urzędnikami do porozumienia i zmieniała niektóre praktyki biznesowe. Nieco inaczej jest w Europie, gdzie Google w 2017 r. otrzymał od Unii Europejskiej karę w kwocie 2,42 mld euro za faworyzowanie swojej porównywarki cenowej, zaś w połowie 2018 r. spotkał się z jeszcze wyższą grzywną w wysokości 4,34 mld euro za praktyki monopolistyczne związane z systemem Android.

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Poważne ostrzeżenie ws. przejęcia WBD przez Paramount. "Może zagrozić niezależności TVN"

Poważne ostrzeżenie ws. przejęcia WBD przez Paramount. "Może zagrozić niezależności TVN"

Zawiadomienie ws. informatora Kanału Zero dot. Szpitala Południowego trafiło do prokuratury

Zawiadomienie ws. informatora Kanału Zero dot. Szpitala Południowego trafiło do prokuratury

AliExpress ukarane za podróbki. Ma zapłacić pół miliarda euro

AliExpress ukarane za podróbki. Ma zapłacić pół miliarda euro

Allegro promuje Smarta! Użytkownicy dostaną Smart! Monety

Allegro promuje Smarta! Użytkownicy dostaną Smart! Monety

Sprzedajesz online i jeszcze nie słyszałeś o Von Halskim? Twoi konkurenci pewnie już tak
Materiał reklamowy

Sprzedajesz online i jeszcze nie słyszałeś o Von Halskim? Twoi konkurenci pewnie już tak

Sąd: youtuber Stuu może zostać wydany Polsce. Ma zarzuty dotyczące nieletnich

Sąd: youtuber Stuu może zostać wydany Polsce. Ma zarzuty dotyczące nieletnich