Kukiz: „Gazeta Wyborcza” bolszewickimi metodami zrobiła ze mnie homofoba

Paweł Kukiz oskarża „Gazetę Wyborczą” o przeinaczanie jego wypowiedzi i poglądów dotyczących m.in. demonstracji Europride i marszu Rosjan przed meczem z Polską na Euro 2012. „GW” odpowiada, że Kukiz zajmuje się w ten sposób „monetyzacją japy”.

tw
tw
Udostępnij artykuł:

Do redaktorów „Gazety Wyborczej” Paweł Kukiz nawiązał, informując o tym, że wszystkie ogólnopolskie stacje radiowe odmówiły patronatu medialnego jego nowej płycie „Siła i honor”. „W życiu bym nie przypuszczał, że w Eska Rock, WAWie czy Antyradiu playlisty tworzą Blumsztajn z Michnikiem :-)” - ocenił muzyk, dodając, że mediami rządzą obecnie „następcy Urbana i Tumanowicza. Nazwisk wymieniać nie będę :-)” (przeczytaj o tym więcej).

Poproszony o uzasadnienie tych zarzutów pod adresem najważniejszych redaktorów „Gazety Wyborczej”, Paweł Kukiz podkreślił, że „GW” w ostatnim czasie podawała o nim nieprawdziwe wiadomości, które tworzyły jego wizerunek „homofoba, faszysty i psychopaty”. „Ta gazeta stosuje, przynajmniej wobec mnie, starą, sprawdzoną bolszewicką metodę: nie możemy zamknąć ci ust, nie mamy na ciebie paragrafu? no to zrobimy z ciebie wariata! Przeinacza fakty, błędnie informuje, manipuluje” - ocenił muzyk w wywiadzie dla NaTemat.pl.

Kukiz przytoczył konkretne przykłady: kiedy skrytykował organizację w Warszawie parady mniejszości seksualnych Europride, Leszek Frelich z opolskiego oddziału „GW” określił go jako „sprzymierzeńca spadkobierców polskich faszystów”. „Inna pani, dziennikarka ‘GW’ z oddziału wrocławskiego, z kolei napisała, że podobno do roli w rock operze ‘Krzyżacy’ zachęcił mnie motyw krzyża na krzyżackim płaszczu... Kiedy zadzwoniłem i zapytałem, skąd posiada takie informacje, odpowiedziała, że wrzucił jej to zdanie redaktor prowadzący, bo ‘doda kolorytu’... - opisał piosenkarz w rozmowie z Gazeta.pl. Natomiast kiedy w czerwcu Kukiz w wywiadzie dla Fronda.pl porównał obecność sowieckiej symboliki w Polsce podczas Euro 2012 z symboliką nazistowską, na Gazeta.pl streszczenie tych wypowiedzi opatrzono tytułem: „Kukiz: rosyjskie symbole w Polsce? To prowokacja”. „Może na pierwszy rzut oka faktycznie to są rzeczy śmieszne, ale bywa i tak, że człowiek po przyprawieniu mu gęby wariata albo psychopaty traci możliwość zarobkowania czy wykonywania zawodu. Wydaje mi się, że taki mechanizm zadziałał w tym przypadku” - ocenił muzyk.

Na zarzuty Kukiza odpowiedział publicysta „Gazety Wyborczej” Wojciech Orliński, oceniając te stwierdzenia jako sposób wywołania szumu wokół nowej płyty. Dziennikarz, odwołując się do sceny z komedii „Testosteron”, określił to jako „monetyzację japy”. Zwrócił też uwagę, że muzycy zarabiają obecnie w Polsce nie na płytach, tylko na koncertach. A ponieważ Paweł Kukiz w czasie tegorocznej letniej trasy koncertuje głównie w małych i średnich miejscowościach, bardziej zależy mu na kontaktach z decydentami tych ośrodków, a nie ogólnopolskimi mediami i dziennikarzami. „PiS, jak wiadomo, nie rządzi już Polską, ale Myciska, Międliszew, Grząźla i Kacze Doły - to ich matecznik. Tam nadal trzymają cały samorząd, od burmistrza po asystenta sołtysa. Patriotyczno-narodowy ‘iwent’, który Kukiz zaaranżował wokół swojej solowej płyty, przesuwa jego wartość w oczach wójta Kaczych Dołów bardzo wysoko” - ocenił Orliński. „Tak naprawdę chodzi w tym tylko o iwent promujący chałturnika jeżdżącego od ‘dni gminy’ na ‘dni powiatu’, od juwenaliów na dni morza, od święta strażaka na święto ziemniaka” - podsumował.

tw
Autor artykułu:
tw
Author widget background

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

KRRiT przedłuża koncesje. Chodzi m.in. o stacje Polsatu i Canal+

KRRiT przedłuża koncesje. Chodzi m.in. o stacje Polsatu i Canal+

Polsat Box udostępnił za darmo wiele kanałów

Polsat Box udostępnił za darmo wiele kanałów

Współpracownica Agory bez pieniędzy po porodzie? Firma odpowiada "Solidarności"

Współpracownica Agory bez pieniędzy po porodzie? Firma odpowiada "Solidarności"

KRRiT zaakceptowała plany mediów publicznych. Co z likwidacją kanałów TVP?

KRRiT zaakceptowała plany mediów publicznych. Co z likwidacją kanałów TVP?

Dwa nowe tytuły w ofercie InPostu. Zamówisz je do Paczkomatu

Dwa nowe tytuły w ofercie InPostu. Zamówisz je do Paczkomatu

Nowa prezeska wydawcy "Pisma"

Nowa prezeska wydawcy "Pisma"