Fińska drużyna hokejowa pokazuje dumę z bycia eko

Fiński klub hokejowy Lahti Pelicans w nietypowy sposób uczcił zdobycie przez miasto tytułu Zielonej Stolicy Europy 2021.

jd
jd
Udostępnij artykuł:
Fińska drużyna hokejowa pokazuje dumę z bycia eko

Fińskie Lahti zdobyło tytuł Zielonej Stolicy Europy 2021. Aby to uczcić, władze nawiązały współpracę z lokalną drużyną hokejową. Lahti Pelicans dąży do tego, aby stać się pierwszym na świecie klubem hokejowym o zerowym bilansie węglowym.

Drużyna uczciła ekologiczne zaangażowanie Lahti, zastępując numery zawodników na strojach meczowych faktami i danymi o środowisku. Wyjątkowe koszulki pokazano 16 stycznia podczas  trzygodzinnej transmisji meczu ligowego. Koszulki były widoczne w fińskich mediach, udostępniali je również kibice w mediach społecznościowych.

Ekologiczny manifest Lahti

Przykładowo zawodnik Jasper Patrikainen zagrał w koszulce z numerem #70% - co odzwierciedla 70% emisji dwutlenku węgla zredukowanego w Lahti od 1990 r. Inny hokeista Ryan Lasch zagrał z numerem #2019 - od tego roku miasto jest wolne od węgla. Zawodnik Niclas Almari wystąpił w meczu z numerem #2025 - w tym roku Lahti stanie się neutralne dla klimatu.

Rudlf Cerventy zagrał z numerem 65 (widocznym na zdjęciu niżej). Liczba symbolizuje 630 GWh (gigawatogodzin) - tyle energii cieplnej w Lahti jest produkowanej rocznie ze źródeł odnawialnych.

grafika

- W naszym mieście wszyscy grają dla środowiska, także Lahti Pelicans. Wszyscy możemy coś zmienić: działania przeciwko zmianom klimatycznym odgrywają decydującą rolę w przyszłym istnieniu naszej planety - mówi Saara Vauramo, dyrektorka programowa Zielonej Stolicy Europy w Lahti.

Partnerem kreatywnym, stojącym za pomysłem i realizacją projektu, jest agencja TBWA Helsinki.

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Netflix pokazał zwiastun "Lalki". Znamy datę premiery

Netflix pokazał zwiastun "Lalki". Znamy datę premiery

Polskie wersje kanałów AXN mogą nadawać przez kolejne pięć lat

Polskie wersje kanałów AXN mogą nadawać przez kolejne pięć lat

Byli prekursorami naziemnej telewizji cyfrowej. Za 8 lat mogą ją wyłączyć

Byli prekursorami naziemnej telewizji cyfrowej. Za 8 lat mogą ją wyłączyć

Disney+ w gorszej jakości w części Europy. Zmiana obejmie Polskę?

Disney+ w gorszej jakości w części Europy. Zmiana obejmie Polskę?

Polski nadawca pracuje nad własną platformą streamingową. "Najwyższy priorytet"

Polski nadawca pracuje nad własną platformą streamingową. "Najwyższy priorytet"

Wątpliwości ws. przejęcia właściciela TVN. Ekspertka: Dojdzie do próby "wybicia zębów"

Wątpliwości ws. przejęcia właściciela TVN. Ekspertka: Dojdzie do próby "wybicia zębów"