Transmisje sportowe i „Teleexpress” hitami 2018 roku w TVP1 (top 20)

Największą widownię w 2018 roku w TVP1 zgromadziła transmisja mundialowego meczu Polska-Kolumbia, relacja TCS w Bischofshofen i dziennik „Teleexpress”. Wśród 20 topowych pozycji zdecydowanie najwięcej zajęły transmisje sportowe - wynika z analizy Wirtualnemedia.pl.

Michał Kurdupski
Michał Kurdupski
Udostępnij artykuł:

Największą widownię w publicznej Jedynce w okresie od 1 stycznia do 19 grudnia 2018 roku zgromadziła transmisja mundialowego meczu Polska-Kolumbia z 24 czerwca. W samej TVP1 oglądało ją 11,64 mln widzów, co przełożyło się na 64,39 proc. udziału w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, udostępnionych portalowi Wirtualnemedia.pl przez Havas Media Group. Przynajmniej przez 1 minutę relację tę widziało 18,83 mln osób.

Na drugim miejscu sklasyfikowana została transmisja finałowego konkursu prestiżowego Turnieju Czterech Skoczni w skokach narciarskich. Wygrane przez Kamila Stocha zawody z Bischofshofen (Polak zwyciężył również w całym cyklu TCS) śledziło średnio 7,28 mln widzów TVP1 (11 mln przynajmniej przez 1 minutę), co przełożyło się na 47,11 proc. udziału.

##NEWS https://www.wirtualnemedia.pl/ranking-programow-telewizyjnych-w-2018-roku-tvn,7171178940618369a ##

Podium uzupełnia „Teleexpress” TVP1. 28 stycznia na antenie tej stacji (pokazany wyjątkowo w przerwie konkursu PŚ w skokach narciarskich o 17.06) obejrzało go 6,41 mln widzów (41,49 proc. udziału).

Oczko niżej znalazła się transmisja z pierwszego olimpijskiego konkursu skoków narciarskich w Pjongczangu, który miał miejsce w sobotnie popołudnie 10 lutego polskiego czasu. Trwające niemal trzy godziny zawody śledziło średnio 6,33 mln widzów TVP1, co przełożyło się na 50,46 proc. udziału.

Wśród 20 najchętniej oglądanych programów najwięcej, bo 10 miejsc zajęły transmisje sportowe.

grafika

Wśród widzów w grupie komercyjnej 16-49 liderem oglądalności też był mecz Polska-Kolumbia, który miał 5,36 mln osób (RCH - 7,41 mln), co dało TVP1 70,29 proc. udziału.

Drugie miejsce również zajęły zawody TCS z Bischofshofen (2,66 mln widzów; 45,64 proc. udziału), a podium uzupełnia towarzyski mecz Polska-Korea Południowa (2,41 mln widzów; 39,70 proc. udziału).

grafika
Author widget background

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Drożeje Allegro Smart! Ale nie dla kupujących

Drożeje Allegro Smart! Ale nie dla kupujących

Start Kanału Zero TV i portalu Zero.pl przesunięte. Stanowski obwinia TVN Media

Start Kanału Zero TV i portalu Zero.pl przesunięte. Stanowski obwinia TVN Media

Gwiazda mediów Agory przechodzi do Kanału Zero. "Nie chcę firmować linii 'Wyborczej'"

Gwiazda mediów Agory przechodzi do Kanału Zero. "Nie chcę firmować linii 'Wyborczej'"

Influencerzy i youtuberzy zatrzymani przez CBŚP. Afera z nielegalnymi loteriami

Influencerzy i youtuberzy zatrzymani przez CBŚP. Afera z nielegalnymi loteriami

Mały samochód elektryczny – idealny wybór do miasta?
Materiał reklamowy

Mały samochód elektryczny – idealny wybór do miasta?

Polska z zakazem reklam aptek. Komisja Europejska wszczyna procedurę

Polska z zakazem reklam aptek. Komisja Europejska wszczyna procedurę