Sklepy Media Markt i Saturn stawiają na marki własne

Grupa Media-Saturn zakończyła prace nad strategią wprowadzenia marek własnych. Do sklepów Media Markt i Saturn wkrótce trafią marki ok., KOENIC, PEAQ i ISY.

km
km
Udostępnij artykuł:

ok. została stworzona dla najtańszych produktów we wszystkich kategoriach, a KOENIC dla najwyższej jakości produktów dużego i małego AGD. Obie marki pojawią się na półkach Media Markt i Saturn w czterech europejskich krajach w okresie przedświątecznych zakupów. Z kolei marki PEAQ (elektronika użytkowa) i ISY (akcesoria) zostaną wprowadzone do sprzedaży w pierwszej połowie 2011 roku.

Nowe produkty pojawią się w pierwszej kolejności w sklepach w Niemczech, we Włoszech, w Holandii i Austrii. Stopniowo będa one wprowadzane w kolejnych 12 europejskich krajach, w których obecne są sieci Media Markt i Saturn.

Nowe marki własne Media-Saturn mają być wprowadzone we wszystkich segmentach cenowych w cenie niższej niż ich rynkowe odpowiedniki. Rozwojem i produkcją sprzętu zarządza Media-Saturn-Holding w Niemczech oraz nowoutworzona spółka-córka z siedzibą w Hongkongu.

grafika

Dla każdej z marek opracowano indywidualną koncepcję wizualną opakowań, która odzwierciedla pozycjonowanie produktu. Wyróżniająca się prezentacja w marketach ma służyć szybkiej identyfikacji i odnalezieniu produktów przez klientów.

Całkowita koncepcja marki od nazwy, poprzez design, koncepcje produktów i wizualizacje do opakowania i prezentacji w punkcie sprzedaży dla KOENIC, PEAQ i ISY, została opracowane przez Peter Schmidt Group w Monachium. Za koncepcję marki ok. jest odpowiedzialna agencja Mutabor Design.

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Google testuje zmianę adresu Gmail bez tworzenia nowego konta

Google testuje zmianę adresu Gmail bez tworzenia nowego konta

Te seriale i filmy na HBO Max oglądaliśmy w 2025 roku najchętniej

Te seriale i filmy na HBO Max oglądaliśmy w 2025 roku najchętniej

Nie żyje Brigitte Bardot

Nie żyje Brigitte Bardot

Samorządy hojnie łożą na telewizyjne sylwestry

Samorządy hojnie łożą na telewizyjne sylwestry

Ekspertka: smartfony uszkadzają oczy

Ekspertka: smartfony uszkadzają oczy

Rusza Turniej Czterech Skoczni. Gdzie oglądać?

Rusza Turniej Czterech Skoczni. Gdzie oglądać?