Zmarł fotoreporter sportowy Włodzimierz Sierakowski

W nocy z niedzieli na poniedziałek zmarł fotoreporter sportowy Włodzimierz Sierakowski, związany m.in. z „Przeglądem Sportowym” i własną agencją fotograficzną.

tw
tw
Udostępnij artykuł:

O śmierci Włodzimierza Sierakowskiego poinformował m.in. fotoreporter sportowy Piotr Kucza na swoim profilu twitterowym. - Dzisiejszej nocy odszedł od nas mój kolega, a przede wszystkim znany fotoreporter sportowy - Włodzimierz Sierakowski, wieloletni pracownik @przeglad oraz współpracownik @pzpn_pl - stwierdził.

- W piłkarskiej Polsce postać legendarna. Spoczywaj w pokoju Włodziu... - dodał.

- Z Włodzimierzem Sierakowskim przejechaliśmy razem pół świata i wypaliliśmy milion papierosów (on palił, ja wdychałem). Fotoreporter nie do zatrzymania. Legenda polskich mediów sportowych - stwierdził na Twitterze Krzysztof Stanowski, obecnie szef Grupy Weszło i współtwórca Kanału Sportowego, od połowy lat 90. do 2005 roku dziennikarz „Przeglądu Sportowego”. - Włodziu, rób nam z góry piękne fotki - dodał Stanowski.

- Pasja, humor i cięta riposta. Mistrz robienia zdjęć niepozowanych. Pstrykał przy każdej okazji. Zostawia po sobie wielką spuściznę. Gigantyczne archiwum fotografii ludzi piłki - boiska, trybuny, bankiety. RIP - stwierdził Tomasz Włodarczyk z Meczyki.pl

Włodzimierz Sierakowski od 1994 do 2004 roku pracował jako fotoreporter w „Przeglądzie Sportowym”. Relacjonował wtedy najważniejsze imprezy sportowe (m.in. finały mistrzostw świata i Europy w piłce nożnej), a także wiele meczów piłkarskich i żużlowych w Polsce.

- Do „PS” zgłosił się jako czterdziestolatek, całkiem spontanicznie. Stracił posadę urzędnika w pruszkowskim magistracie. Po latach oceniał, że nic lepszego nie mogło mu się przytrafić, bo dzięki temu zaczął zajmować się czymś, co naprawdę go pochłonęło i sprawiało przyjemność - opisał na Onecie Antoni Bugajski, od wielu lat dziennikarz „Przeglądu Sportowego”.

Po rozstaniu z „PS” Sierakowski prowadził własną agencję fotograficzną, nadal obsługiwał fotoreportersko wydarzenia sportowe.

O swojej pracy Włodzimierz Sierakowski jesienią 2014 roku opowiadał w programie „As wywiadu” w Sportklubie. Stwierdził wtedy, że jak dotąd obsłużył fotoreportersko 5,4 tys. wydarzeń sportowych, z czego ponad 2,7 tys. meczów piłkarskich.

 

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

AI może dyskryminować? "Modele uczą się hakować nasz system myślenia"

AI może dyskryminować? "Modele uczą się hakować nasz system myślenia"

Blisko rekordu w "amerykańskim Lotto". Wygrał prawie 2 mld dolarów

Blisko rekordu w "amerykańskim Lotto". Wygrał prawie 2 mld dolarów

W telewizji wPolsce24 kolęda od dziennikarzy

W telewizji wPolsce24 kolęda od dziennikarzy

Laureat Pulitzera pozywa gigantów AI za naruszenie praw autorskich

Laureat Pulitzera pozywa gigantów AI za naruszenie praw autorskich

Pierwsza strategia ESG w historii PFR. Jan Domanik, CSO PFR: Inwestujemy dla przyszłych pokoleń
Materiał reklamowy

Pierwsza strategia ESG w historii PFR. Jan Domanik, CSO PFR: Inwestujemy dla przyszłych pokoleń

Od sylwestra asystent AI w mObywatelu, a w 2026 r. portfel tożsamości cyfrowej

Od sylwestra asystent AI w mObywatelu, a w 2026 r. portfel tożsamości cyfrowej