Program „Sablewskiej sposób na...” przegrał z konkurencją. 726 tys. widzów w TVN

Reality-show „Sablewskiej sposób na...” oglądało średnio 726 tys. widzów. TVN w czasie nadawania nowego formatu przegrał walkę o widza ze swoimi głównymi konkurentami. Wpływy z reklam wyniosły 4,13 mln zł.

Michał Kurdupski
Michał Kurdupski
Udostępnij artykuł:
Program „Sablewskiej sposób na...” przegrał z konkurencją. 726 tys. widzów w TVN
fot. tvn

Program „Sablewskiej sposób na...” na antenie TVN pokazywany był w niedziele o godz. 17.20, w okresie od 21 lutego do 1 maja br. Średnia widownia wszystkich dziesięciu premierowych odcinków wyniosła zaledwie 726 tys. osób, co przełożyło się na 5,77 proc. udziału w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów oraz 8,11 proc. w grupie komercyjnej 16-49 - wynika z danych Nielsen Audience Measurement przygotowanych dla portalu Wirtualnemedia.pl.

Największą widownię przyciągnął pierwszy odcinek, który śledziło średnio 969 tys. widzów.

Oglądalność programu odcinek po odcinku

Dla porównania, w analogicznym okresie ub.r., TVN w tym paśmie śledziło 1,04 mln widzów, co przekładało się odpowiednio na 8,34 proc. i 12,09 proc. udziału. Oznacza to, że cykl „Sablewskiej sposób na...” obniżył widownię swojego pasma o 310 tys. osób.

TVN w paśmie nadawania programu prowadzonego przez Maję Sablewską przegrał walkę o widza ze wszystkimi swoimi głównymi konkurentami w rynku telewizyjnym. Pierwsze miejsce wśród tzw. „wielkiej czwórki” zajął Polsat z udziałem na poziomie 12,64 proc., nadający w tym czasie filmy fabularne oraz powtórki programów „Twoja twarz brzmi znajomo” i „Nasz nowy dom”. Druga była TVP1 (11,41 proc.; powtórki seriali „Komisarz Alex” i „Strażacy”), a trzecia - TVP2 (6,74 proc.; gł. powtórki „Na sygnale”).

Natomiast wśród widzów w grupie komercyjnej TVN był trzeci, wygrywając z Dwójką. Pierwsze miejsce należało do Polsatu, a drugie - do Jedynki.

##NEWS http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/masterchef-junior-hitem-tvn-26-3-mln-zl-z-reklam ##

Widownia produkcji na tle konkurencji

Wpływy reklamowe TVN wokół emisji dziesięciu premierowych odcinków formatu wyniosły 4,13 mln zł (dane cennikowe netto, bez rabatów).

Telewizja TVN obecnie nie myśli o realizacji drugiej edycji reality-show. - Na razie nie rozmawiamy o kontynuacji tego formatu. Myślę, że jesienią wróci program Mai Sablewskiej w TVN Style - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Bogdan Czaja, zastępca dyrektora programowego Grupy TVN.

Cykl „Sablewskiej sposób na…” prowadzi znana z TVN Style Maja Sablewska (od 2013 roku prowadzi podobny reality-show „Sablewskiej sposób na modę”). W tym reality-show występują kobiety, które walczą z nadwagą. Sablewska pomaga im dobrać odpowiednie stylizacje, a uczestniczki mają szansę schudnąć (więcej na ten temat).W kwietniu br. udział TVN w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów wyniósł 11,33 proc.

Michał Kurdupski
Autor artykułu:
Michał Kurdupski
Author widget background

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Były prezes TVN24 znów pracuje dla TVN. Doradza Kasi Kieli [TYLKO U NAS]

Były prezes TVN24 znów pracuje dla TVN. Doradza Kasi Kieli [TYLKO U NAS]

Paramount dalej walczy o właściciela TVN. Osobista gwarancja właściciela firmy

Paramount dalej walczy o właściciela TVN. Osobista gwarancja właściciela firmy

Likwidacja stacji Paramountu. Polski oddział w końcu zabrał głos [TYLKO U NAS]

Likwidacja stacji Paramountu. Polski oddział w końcu zabrał głos [TYLKO U NAS]

Szefowa social mediów odchodzi z Kanału Zero

Szefowa social mediów odchodzi z Kanału Zero

Top 10 systemów CRM na 2026 rok – porównanie funkcji, kosztów i wdrożeń
Materiał reklamowy

Top 10 systemów CRM na 2026 rok – porównanie funkcji, kosztów i wdrożeń

Powstała konkurencja dla otoMoto. Stoi za nią m.in. znany youtuber

Powstała konkurencja dla otoMoto. Stoi za nią m.in. znany youtuber