TVP wycofuje się z udziału w Eurowizji, stawia na Euro 2012

Telewizja Polska podjęła decyzję, że nie wyśle reprezentanta Polski na przyszłoroczny Konkurs Piosenki Eurowizji, który odbędzie się w maju 2012 roku w Baku, stolicy Azerbejdżanu.

Patryk Pallus
Patryk Pallus
Udostępnij artykuł:

- Telewizja Polska nie weźmie udziału w przyszłym roku w Konkursie Piosenki Eurowizji, ponieważ nasze siły i środki kierujemy na rzecz obsługi dwóch bardzo poważnych przedsięwzięć Euro 2012 i igrzysk olimpijskich - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl Joanna Stempień-Rogalińska, rzecznik prasowa TVP. Jak dodaje, zarząd TVP podjął taką decyzję po analizie sytuacji dotyczącej konkursu w ostatnich latach. Nie ma na razie decyzji, czy w związku z tym, że naszego reprezentanta nie będzie w  Baku, TVP 1 nie pokaże na swojej antenie finałowego koncertu, który ma odbyć się w sobotę 26 maja 2012 roku.

Polska brała udział w Konkursie Piosenki Eurowizji od 1994 roku. Pierwszą polską reprezentantką w konkursie była Edyta Górniak, która od razu zajęła drugie miejsce. Przez kolejne 17 lat tylko Ich Troje znalazło się jeszcze w pierwszej dziesiątce uczestników imprezy (zespół w 2003 roku zajął miejsce siódme). Od tego właśnie roku TVP reprezentanta do konkursu wybierała w preselekcjach, ale mimo to Polska w Eurowizji radziła sobie coraz gorzej. W tym roku reprezentująca nasz kraj Magdalena Tul zajęła ostatnie, 19. miejsce w półfinałowym koncercie. Był to najgorszy rezultat polskiego uczestnika w historii Eurowizji.

Konkurs Piosenki Eurowizji jest organizowany od 1956 roku przez Europejską Unię Nadawców (EBU), której członkiem jest TVP.

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Top Radia 357 już po raz piąty. "Rekord wszech czasów"

Top Radia 357 już po raz piąty. "Rekord wszech czasów"

Niepewny los polskiej gigafabryki AI. "Nie składamy broni"

Niepewny los polskiej gigafabryki AI. "Nie składamy broni"

Dziennikarz Kanału Zero tłumaczy się wywiadu z Kamratami. "Stano nie miał czasu obejrzeć"

Dziennikarz Kanału Zero tłumaczy się wywiadu z Kamratami. "Stano nie miał czasu obejrzeć"

Lidl coraz bliżej tysiąca sklepów w Polsce. Buduje nowe centrum dystrybucyjne

Wybrała TVP. Agnieszka Woźniak-Starak znika z programu "Onet Rano"

Wybrała TVP. Agnieszka Woźniak-Starak znika z programu "Onet Rano"

AI-influencerki na TikToku nawoływały do polexitu. "Regulacje potrzebne na wczoraj"

AI-influencerki na TikToku nawoływały do polexitu. "Regulacje potrzebne na wczoraj"