Marcin Zaborski i Bartłomiej Eider odchodzą z RMF FM

Z RMF FM żegnają się dziennikarz Marcin Zaborski i szef warszawskiego oddziału Bartłomiej Eider - ustalił portal Wirtualnemedia.pl.

tw
tw
Udostępnij artykuł:
Marcin Zaborski i Bartłomiej Eider odchodzą z RMF FM
Marcin Zaborski, fot. RMF FM

Według naszych informacji, potwierdzonych w RMF FM, Marcin Zaborski będzie związany ze stacją do końca czerwca, odejdzie wraz z końcem obecnego sezonu ramówkowego.

Marcin Zaborski nie chciał komentować tej sprawy. - Mogę potwierdzić, że jestem obecnie pracownikiem RMF FM - powiedział portalowi Wirtualnemedia.pl. Z Bartłomiejem Eiderem nie udało nam się na razie skontaktować.

Odejście obu dziennikarzy potwierdził nam Krzysztof Głowiński, rzecznik prasowy RMF FM. Bartłomiej Eider będzie związany ze stacją do końca lipca, nie wiadomo jeszcze, kto przejmie po nim funkcję szefa warszawskiego oddziału.

- Z oboma dziennikarzami rozstajemy się w zgodzie, za porozumieniem stron - podkreślił Krzysztof Głowiński.

Marcin Zaborski w RMF FM przez pięć lat

Marcin Zaborski do zespołu RMF FM dołączył we wrześniu 2016 roku. Prowadzi wywiady emitowane od poniedziałku do piątku tuż po godz. 18.

Nie wiadomo jeszcze, czy ten cykl jesienią zostanie w ramówce, a jeśli tak - kto będzie jego gospodarzem. - Będziemy o tym informować pod koniec sierpnia, kiedy będziemy zapowiadali jesienną ramówkę - przekazał nam rzecznik RMF FM.

Przed pracą w tej stacji Marcin Zaborski przez 16 lat był związany z radiową Trójką, był tam jednym z gospodarzy porannego „Salonu politycznego Trójki”. Ponadto prowadził „Cafe Historia” w TVP Historia, pisał artykuły do „Dziennika Gazety Prawnej” i „Newsweek - Psychologia”. Jest doktorem nauk humanistycznych, politologiem, adiunktem w Katedrze Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu SWPS.

 

Z kolei Bartłomiej Eider szefem warszawskiego oddziału RMF FM został w połowie 2014 roku. Przedtem przez rok pracował jako wicedyrektor biura public relations Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

W latach 2005-2013 Bartłomiej Eider był dziennikarzem Telewizji Polsat, m.in. współtwórcą i wydawcą programów „To był dzień na świecie” i „Polska” nadawanych w Polsat News, zastępcą szefa zespołu korespondentów krajowych i producentem programu "Wydarzenia". Wcześniej był związany m.in. z „Newsweekiem” i Radiostacją. Studiował dziennikarstwo na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

KRRiT przedłuża koncesje. Chodzi m.in. o stacje Polsatu i Canal+

KRRiT przedłuża koncesje. Chodzi m.in. o stacje Polsatu i Canal+

Polsat Box udostępnił za darmo wiele kanałów

Polsat Box udostępnił za darmo wiele kanałów

Współpracownica Agory bez pieniędzy po porodzie? Firma odpowiada "Solidarności"

Współpracownica Agory bez pieniędzy po porodzie? Firma odpowiada "Solidarności"

KRRiT zaakceptowała plany mediów publicznych. Co z likwidacją kanałów TVP?

KRRiT zaakceptowała plany mediów publicznych. Co z likwidacją kanałów TVP?

Dwa nowe tytuły w ofercie InPostu. Zamówisz je do Paczkomatu

Dwa nowe tytuły w ofercie InPostu. Zamówisz je do Paczkomatu

Nowa prezeska wydawcy "Pisma"

Nowa prezeska wydawcy "Pisma"