Dziennikarz Mariusz Z. pozostanie w areszcie, nie przyznaje się do gwałtu

Dziennikarz i pisarz Mariusz Z., w przeszłości m.in. redaktor naczelny „Super Expressu” i „Przekroju” pozostanie w areszcie, po tym jak sąd uwzględnił zażalenie prokuratury na decyzję o warunkowym areszcie. Z. nie przyznaje się do zarzucanego mu przez prokuraturę gwałtu.

tw
tw
Udostępnij artykuł:

Mariusz Z. został zatrzymany przez policję 10 stycznia br. Po przewiezieniu do stołecznej prokuratury usłyszał zarzut gwałtu.

Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu Mariusza Z. na trzy miesiące, chyba że dziennikarz do 28 stycznia wpłaci 500 tys. zł poręczenia. Prokuratura skierowała zażalenie na tę decyzję.

- Klient nie przyznaje się do winy, będziemy składać zażalenie na to postanowienie sądu. W naszej ocenie ten materiał dowodowy w żaden sposób nie uprawdopodabnia, że doszło do popełnienia przestępstwa. Zatem pozostaje nam odwołać się - przekazała mecenas Marta Tomkiewicz, obrońca Mariusza Z.

Mariusz Z. dalej w areszcie

Portal wPolityce.pl poinformował we wtorek, że Sąd Okręgowy w Warszawie uwzględnił zażalenie prokuratury i zdecydował o bezwarunkowym aresztowaniu Mariusza Z. na trzy miesiące.

Według informacji podanych m.in. przez portal TVP.info do zarzucanego Mariuszowi Z. gwałtu miało dojść w 2020 roku w Warszawie. Zgodnie z Kodeksem karnym za gwałt grozi do 12 lat więzienia.

W momencie zatrzymania Z. przebywał w Małopolsce.

Z. w mediach od lat 70., zarządzał kilkoma tytułami prasowymi

Mariusz Z. z mediami jest związany od lat 70. Do 1981 roku był dziennikarzem warszawskiej „Kultury”, podczas pobytu w USA współpracował m.in. z „The Detroit Free Press”.

Po powrocie do Polski kierował dwutygodnikiem „Komputer Świat” (w latach 1998-2000 ), w 2003 roku został redaktorem naczelnym „Super Expressu”. W 2006 roku odszedł z tego tytułu, by objąć szefostwo „Przekroju” (wówczas ukazującego się jako tygodnik).

W latach 2007-2008 Mariusz Z. był redaktorem naczelnym Superstacji, od 2008 roku przez rok związany był z Polsatem jako wydawca. Potem był m.in. naczelnym serwisu publicystycznego Redakcja.pl i redaktorem portalu ObserwatorFinansowy.pl należącego do Narodowego Banku Polskiego (równocześnie był doradcą prezesa NBP). W latach 2014-2018 prowadził program publicystyczny na antenie Polsat News 2.

W ostatniej dekadzie napisał kilka kryminałów, m.in. z cyklu "Elementy zbrodni".

Author widget background

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Anna Kalczyńska prowadzącą "Wydarzenia 18:50"

Anna Kalczyńska prowadzącą "Wydarzenia 18:50"

Brzoska odpowiada na oświadczenie Mety. "Nie ma słowa przepraszamy"

Brzoska odpowiada na oświadczenie Mety. "Nie ma słowa przepraszamy"

Polsat Box i Plus z nowym pakietem. Zawiera aż trzy serwisy streamingowe

Polsat Box i Plus z nowym pakietem. Zawiera aż trzy serwisy streamingowe

Przejęcie InPostu krok bliżej. Zielone światło w Europie

Przejęcie InPostu krok bliżej. Zielone światło w Europie

Twoi klienci nie poczekają, aż wyzdrowiejesz? Sprawdź, co daje przedsiębiorcom prywatne L4.
Materiał reklamowy

Twoi klienci nie poczekają, aż wyzdrowiejesz? Sprawdź, co daje przedsiębiorcom prywatne L4.

Krzysztof Ibisz żegna się ze swoim programem. Powstały 22 sezony

Krzysztof Ibisz żegna się ze swoim programem. Powstały 22 sezony