Marki gotowe na Super Bowl 2016, ponad 370 mln dolarów dla CBS (przegląd spotów)

W niedzielę stacja CBS przeprowadzi transmisję z finału amerykańskiej ligi NFL - Super Bowl. Pomimo wysokich cen czasu reklamowego swoje spoty na to wydarzenia przygotowało kilkadziesiąt marek. Przedstawiamy wszystkie udostępnione już reklamy.

ps
ps
Udostępnij artykuł:

Tegoroczny finał Super Bowl zaplanowany na 7 lutego br. jest 50. edycją tego największego sportowego wydarzenia w Stanach Zjednoczonych. W niedzielę na Levi’s Stadium w Santa Clara w Kalifornii w walce o tytuł mistrza NFL zmierzą się drużyny Carolina Panthers i Denver Broncos. W tym roku transmisję z meczu przeprowadzi w USA stacja CBS, w naszym kraju będzie go można obejrzeć na kanale Eleven Sports, który jako jedyny nadawca w Polsce nabył prawa do tego wydarzenia.

Super Bowl jest nie tylko ważnym wydarzeniem sportowym, ale także medialnym i reklamowym. Podczas finału na stadionie pokazują się znani muzycy, w tym roku amerykański hymn rozpoczynający mecz zaśpiewa Lady Gaga, a w przerwie podczas muzycznego show wystąpią Bruno Mars, Beyoncé i Coldplay.

Dla branży reklamowej Super Bowl jest okazją dotarcia z przekazem do wielu odbiorców - ubiegłoroczny Super Bowl XLIX miał największą oglądalność w historii imprezy, mecz obejrzało w telewizji 114,5 mln Amerykanów.

Już jesienią ub.r. przedstawiciele CBS poinformowali, że prawie cały czas reklamowy przy transmisji został sprzedany - i to mimo zaporowej ceny: emisja 30-sekundowego spotu kosztuje w tym roku 5 mln dol. W trakcie rozgrywek swoje reklamy pokaże ok. 50 marek, które nie wystraszyły się rekordowych kosztów wyśrubowanych przez CBS. Według ekspertów wypowiadających się dla serwisu Wirtualnemedia.pl nie ma w tym nic dziwnego, a kolosalna popularność Super Bowl nie wynika tylko z tego, że w jednym czasie można trafić z komunikatem do setek milionów ludzi na świecie. Ważniejsze jest to, które marki i jak w danym roku się zaprezentują. Zaś dla wielu ciekawszym pytaniem od tego, która drużyna wygra, jest to, kto zwycięży w rozgrywce toczonej podczas przerw reklamowych.

W reklamach wyprodukowanych z myślą o Super Bowl 2016 pojawia się wielu znanych aktorów i celebrytów, m.in. Jeff Goldblum (Apartments.com), Alec Baldwin (Amazon), Helen Mirren (Budweiser), Christopher Walken (Kia), Arnold Schwarzenegger (Machine Zone) czy Steven Tyler (Skittles).

Pomimo dużego znaczenia Super Bowl dla reklamodawców w tym roku niektóre firmy biorące wcześniej reklamowy udział w tym wydarzeniu zrezygnowały z obecności na Super Bowl 50. Znalazły się wśród nich m.in. GoDaddy, Nationwide, Nissan i Mercedes-Benz.

Obecnie większość marek pokazała już swoje pełne reklamy lub ich zwiastuny przeznaczone na Super Bowl 50. Niektóre jednak postanowiły czekać z prezentacją spotów do ostatniej chwili, bądź wyemitować je dopiero podczas transmisji telewizyjnej bez umieszczania wcześniej w internecie. W rozmowie z serwisem Adweek Jo Ann Ross, szefowa sprzedaży w CBS zaznaczyła też, że wciąż trwają rozmowy z niektórymi reklamodawcami i do ostatniej chwili nie będzie wiadomo, które marki dołączą jeszcze do Super Bowl 50. Według CBS za czas reklamowy podczas transmisji stacja otrzyma łącznie od reklamodawców ponad 370 mln dol.

Lista reklamodawców, którzy przedstawili już pełne spoty Super Bowl lub ich zwiastuny

Acura: „What He Said”Agencja: Mullen Lowe

Avocados From Mexico: „Avos in Space”Agencja: GSD&M

Amazon: „Alec Baldwin and Dan Marino Brainstorm Commercial”, „Alec Baldwin Cheese Footballs Commercial”, „Alec Baldwin Cheese Footballs Commercial”

Agencja: Leo Burnett Toronto

Apartments.com: „Moving Day”Agencja: Rubin Postaer and Associates

Audi: „Commander”Agencja: Venables Bell & Partners

Axe: „Find Your Magic”Agencja: 72andSunny Amsterdam

Pozostałe spoty na dalszych podstronach

Bud Light: „Party is Coming”, The Bud Light Party”Agencja: Wieden+Kennedy

 

 

Budweiser: „#GiveADamn”Agencja: Anomaly

 

 

BuickAgencja: Leo Burnett Detroit

 

Disney: „The Jungle Book”

 

 

Esurance: „Pass It On Sweepstakes”Agencja: Leo Burnett

 

Fitbit: „Super Bowl 50”Agencja: Argonaut

 

GoPro: „The Big Game TV Commercial”

 

Jack in the Box: „Declaration of Delicious”Agencja: David&Goliath

 

Butterfinger: „Bolder Than Bold”, „The Motocross Jump”Agencja: WPP/Santo

 

 

Colgate: „Save Water”Agencja: Y&R Peru

 

Doritos: „Doritos Dogs”, „Swipe for Doritos”, „Doritos Ultrasound”Spośród trzech spotów w głosowaniu użytkowników zostanie wybrany jeden, który będzie emitowany podczas Super Bowl 2016. Dotąd nie wiadomo który spot został wybrany.

 

 

 

Heinz: „Wiener Stampede”, „Wiener Stampede - Extended Cut”Agencja: DAVID Miami

 

 

Honda: „A New Truck To Love”Agencja: RPA

 

Hyundai: „First Date”, „Ryanville”, „The Chase”, „Better”Agencja: Innocean Worldwide

 

 

 

 

KFC: „Boardroom”, „Map”Agencja: Wieden + Kennedy

 

 

Kia: „Big Game”Agencja: David & Goliath

 

LG Electronics: „Man From The Future”Agencja: Ridley Scott’s RSA Films

 

Machine Zone: „Arnold’s Fight”Agencja: TwoFifteenMcCann

 

Marmot: „Snow Angel”, „Campfile”, „Peeing”Agencja: Goodby, Silverstein & Partners

 

 

 

Michelob Ultra: „Breathe”Agencja: FSB Chicago

 

Mini USA: „Defy Labels”Agencja: Butler, Shine, Stern & Partners

 

Mountain Dew: „Puppymonkeybaby”, „Waiting”, „Rattle”Agencja: BBDO New York

 

 

 

NFL: „Super Bowl Babies Choir”Agencja: Grey NY

 

PayPal: „There’s a New Money in Town”Agencja: Crispin Porter & Bogusky

 

Paramount: „Teenage Mutant Ninja Turtles 2”

 

Pepsi: „Joy of Pepsi”Agencja: The Marketing Arm

 

Persil ProClean: „Prologue”Agencja: Produkcja własna

 

Pokémon: „#Pokémon20”Agencja: Omelet

 

QuickBooks: „Storm’s a-Brewin”Agencja: RPA

 

Quicken Loans: „What We Were Thinking”Agencja: Fallon

Schick: „Robot Razors”Agencja: J. Walter Thompson

Shock Top: „Unfiltered Talk”Agencja: Wieden+Kennedy

Skittles: „The Portrait”Agencja: DDB Chicago

Snickers: „Happy Birthday”, „Marylin”Agencja: BBDO

SoFi: „Great Loans for Great People”Agencja: MUH-TAY-ZIK | HOF-FER

Squarespace: „Real Talk”Agencja: Anomaly

SunTrust Bank: „Hold Your Breath”Agencja: StrawberryFrog

T-Mobile: „Restricted Bling”Agencja: Publicis Seattle

Taco BellAgencja: Deutsch LA

Toyota: „Heck On Wheels”Agencja: Saatchi & Saatchi LA

 

 

TurboTax: „S. James Gates W-2”, „Michio Kaku Absolute Zero”, „George Smoot Simple Questions”, „Michael L. Litman ExplainWhy”, „Julio Carbo nell W-2”, „Franklin Chang Diaz Simple Questions”Agencja: Wieden+Kennedy

 

 

 

 

 

 

WeatherTech: „Resources”Agencja: Pinnacle Advertising

 

Wix: „Kung Fu Panda Discovers the Power of Wix”, „Po Discovers the Power of Wix”, „Po Gets Loud About His Noodles”, „Mantis tries Sign Spinning”, „Po Dreams of Sponsoring the Halftime Show”Agencja: DreamWorks Animation

 

 

 

 

 

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

KRRiT przedłuża koncesje. Chodzi m.in. o stacje Polsatu i Canal+

KRRiT przedłuża koncesje. Chodzi m.in. o stacje Polsatu i Canal+

Polsat Box udostępnił za darmo wiele kanałów

Polsat Box udostępnił za darmo wiele kanałów

Współpracownica Agory bez pieniędzy po porodzie? Firma odpowiada "Solidarności"

Współpracownica Agory bez pieniędzy po porodzie? Firma odpowiada "Solidarności"

KRRiT zaakceptowała plany mediów publicznych. Co z likwidacją kanałów TVP?

KRRiT zaakceptowała plany mediów publicznych. Co z likwidacją kanałów TVP?

Dwa nowe tytuły w ofercie InPostu. Zamówisz je do Paczkomatu

Dwa nowe tytuły w ofercie InPostu. Zamówisz je do Paczkomatu

Nowa prezeska wydawcy "Pisma"

Nowa prezeska wydawcy "Pisma"