Martyna Wojciechowska: pierwszy raz od 25 lat zdecydowałam się na przerwę

- Tę decyzję podjęłam wiele miesięcy temu. Pierwszy raz od ponad 25 lat zdecydowałam się na przerwę w nagraniach dla telewizji - napisała w oświadczeniu Martyna Wojciechowska, odnosząc się do informacji o tym, że w jesiennej ramówce TVN nie będzie programu „Kobieta na krańcu świata”.

PP
PP
Udostępnij artykuł:

W programie ”Kobieta na krańcu świata” podróżniczka przemierza świat, by poznać kulturę i obyczaje kobiet w różnych jego zakątkach. Dziennikarka nie tylko rozmawia z bohaterkami o codziennym życiu, ich lękach i marzeniach, ale poruszała także problemy społeczne.

Program emitowany była dotąd w TVN każdej jesieni począwszy od 2009 r. Jak ujawniliśmy w środę, tej jesieni nowej edycji cyklu na antenie nie będzie.

Po naszym tekście TVN wydał oświadczenie w którym podał, że nieobecność „Kobiety na krańcu świata” w jesiennej ramówce to zaplanowano przerwa. - To była decyzja Martyny Wojciechowskiej i zapadła wiele miesięcy temu. Chcemy, aby wkrótce kolejna seria pojawiła się w naszej ramówce. To kultowy program TVN, który jest na antenie od ponad 13 lat - podkreślono.

Oświadczenie na swoim Instagramie zamieściła też podróżniczka. - Tę decyzję podjęłam wiele miesięcy temu. Pierwszy raz od ponad 25 lat zdecydowałam się na przerwę w nagraniach dla telewizji.  Dlatego tej jesieni, Drodzy Widzowie niestety nie obejrzycie nowego sezonu programu Kobieta na krańcu świata. Wybaczcie mi to – napisała Martyna Wojciechowska.

Martyna Wojciechowska: Tym razem zostałam w domu

- W życiu są rzeczy ważne i ważniejsze. Dla mnie zawsze najważniejsi byli moi bliscy, to był czas, żeby się na nich skupić, dać im całą swoją obecność i uwagę. Produkcja programu „Kobieta na krańcu świata” to długi proces, który rozpoczyna się najczęściej na początku roku, żebyśmy jesienią mogli przestawić Wam materiał gotowy do emisji. Tym razem zostałam w domu. Po prostu – stwierdziła.

Podróżniczka podkreśliła, że „bycie w drodze, na krańcach świata i realizacja filmów dokumentalnych to nadal jej największa pasja” - Nie wyczerpałam tematów, jest wciąż wiele historii inspirujących kobiet do opowiedzenia. Mam nadzieję, że na mnie zaczekacie - napisała.

Czym zajmuje się obecnie Martyna Wojciechowska?- Te ostatnie miesiące to była też przestrzeń do rozwoju nowych projektów Fundacji Unaweza (więcej na unaweza.org), prowadzę kanał „Dalej” na YouTube, znalazłam też w końcu czas na pisanie nowej książki, co tak długo odkładałam.

- Nie zatrzymuję się. Ja się dopiero rozkręcam!  Do zobaczenia na krańcach świata – tymi słowami zakończyła oświadczenie.

Wyświetl ten post na Instagramie                       Post udostępniony przez Martyna Wojciechowska (@martyna.world)

Martyna Wojciechowska z TVN związana jest od 1998 r. Poza „Kobietą na krańcu świata” prowadziła takie formaty jak m.in. autorski „Automaniak”, „Big Brother”, „Dzieciaki z klasą” czy podróżniczy „Misja Martyna”. Zmierzyła się także z produkcją filmów dokumentalnych. Zrealizowała obraz o tragicznych losach Albinosów w Tanzanii pt. „Ludzie Duchy”. W latach 2017-2020 kierowała stacją Travel Channel, gdzie była gospodynią kilka programów.

Wiosną 2021 r. podróżniczka uruchomiła kanał „Dalej” na YouTube, gdzie prowadzi rozmowy z inspirującymi postaciami, które nie boją się nowych wyzwań. Kanał ma obecnie 113 tys. subskrybentów Półtora roku wcześniej założyła Fundację Unaweza, która pomaga kobietom w rożnych miejscach świata. W przeszłości Martyny Wojciechowska byłą też redaktor naczelną magazynów "National Geographic Polska" i "National Geographic Traveler".

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Ziętara zginął, bo był dziennikarzem. Kto i dlaczego straszy teraz media, które o tym piszą?

Ziętara zginął, bo był dziennikarzem. Kto i dlaczego straszy teraz media, które o tym piszą?

KRRiT przedłuża koncesje. Chodzi m.in. o stacje Polsatu i Canal+

KRRiT przedłuża koncesje. Chodzi m.in. o stacje Polsatu i Canal+

Polsat Box udostępnił za darmo wiele kanałów

Polsat Box udostępnił za darmo wiele kanałów

Współpracownica Agory bez pieniędzy po porodzie? Firma odpowiada "Solidarności"

Współpracownica Agory bez pieniędzy po porodzie? Firma odpowiada "Solidarności"

KRRiT zaakceptowała plany mediów publicznych. Co z likwidacją kanałów TVP?

KRRiT zaakceptowała plany mediów publicznych. Co z likwidacją kanałów TVP?

Dwa nowe tytuły w ofercie InPostu. Zamówisz je do Paczkomatu

Dwa nowe tytuły w ofercie InPostu. Zamówisz je do Paczkomatu