Melanie Dawes zamiast Sharon White szefową brytyjskiego Ofcomu. Pensja 315 tys. funtów

Melanie Dawes, doświadczona urzędniczka administracji publicznej została wybrana na nową szefową Ofcomu, brytyjskiej instytucji regulującej tamtejszy rynek medialny i telekomunikacyjny. Zastąpi Sharon White, która zapowiedziała wcześniej odejście ze stanowiska i będzie otrzymywać roczną pensję w wysokości 315 tys. funtów.

ps
ps
Udostępnij artykuł:

Ofcom to brytyjski odpowiednik polskiego Urzędu Komunikacji Elektronicznej, na rynku w Wielkiej Brytanii nadzoruje funkcjonowanie firm telekomunikacyjnych i medialnych, w tym m.in. BBC.

Od 2015 r. pracami Ofcomu kierowała Sharon White, ekonomistka z wykształcenia, która wcześniej była m.in. konsultantką w Banku Światowym, doradczynią w rządzie Tony Blaira oraz menedżerką w firmie Treasury.  Jednak w czerwcu br. zapowiedziano, że Sharon White zrezygnuje z funkcji dyrektora Ofcomu i zostanie szefową brytyjskiej sieci handlowej John Lewis.

Teraz brytyjski dziennik „The Guardian” poinformował, że specjalny panel selekcyjny brytyjskich organów regulacyjnych wybrał na stanowisko nowego dyrektora Ofcomu Melanie Dawes.

53-letnia Melanie Dawes jest jedną z najbardziej doświadczonych urzędniczek administracji publicznej w Wielkiej Brytanii, obecnie pełni funkcję sekretarza w Ministerstwie Mieszkalnictwa, Społeczności i Samorządu Lokalnego, którą przejęła od Boba Kerslake’a w 2015 r. Prywatnie Dawes jest żoną Benedykta Brogana, byłego zastępcy redaktora naczelnego i głównego komentatora politycznego „The Daily Telegraph”.

Nominacja Dawes na szefową Ofcomu ma zostać zatwierdzona w nadchodzącym czasie po odpowiednich konsultacjach i uzgodnieniach, tymczasowo urzędem pokieruje Jonathan Oxley, obecnie dyrektor działu Ofcomu zajmującego się konkurencją. jak podaje "Guardian" na nowym stanowisku Dawes będzie otrzymywać wynagrodzenie w wysokości 315 tys. funtów rocznie.

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

KRRiT przedłuża koncesje. Chodzi m.in. o stacje Polsatu i Canal+

KRRiT przedłuża koncesje. Chodzi m.in. o stacje Polsatu i Canal+

Polsat Box udostępnił za darmo wiele kanałów

Polsat Box udostępnił za darmo wiele kanałów

Współpracownica Agory bez pieniędzy po porodzie? Firma odpowiada "Solidarności"

Współpracownica Agory bez pieniędzy po porodzie? Firma odpowiada "Solidarności"

KRRiT zaakceptowała plany mediów publicznych. Co z likwidacją kanałów TVP?

KRRiT zaakceptowała plany mediów publicznych. Co z likwidacją kanałów TVP?

Dwa nowe tytuły w ofercie InPostu. Zamówisz je do Paczkomatu

Dwa nowe tytuły w ofercie InPostu. Zamówisz je do Paczkomatu

Nowa prezeska wydawcy "Pisma"

Nowa prezeska wydawcy "Pisma"