Michał Rachoń o castingu na prezentera TVP Info: trwa nadal, kandydaci po próbach kamerowych

W styczniu br. Michał Rachoń, wicedyrektor ds. publicystyki w Telewizyjnej Agencji Informacyjnej, ogłosił internetowy casting na reporterów i prezenterów TVP Info. - Jesteśmy cały czas w kontakcie z ludźmi, którzy zgłaszają swój udział w tym projekcie. Wielu z nich jest już po próbach kamerowych - tłumaczy portalowi Wirtualnemedia.pl Rachoń.

Łukasz Brzezicki
Łukasz Brzezicki
Udostępnij artykuł:

Osoby zainteresowane udziałem w castingu powinny nagrać telefonem minutowy klip, w którym zaprezentują swoje umiejętności dziennikarskie i publicystyczne oraz zamieścić go na portalach społecznościowych z hashtagiem #InfoCasting, a link przesłać na adres twoje@tvp.info. W spocie informującym o internetowej akcji Michał Rachoń zapowiedział, że najlepsi kandydaci zostaną zaproszeni do współpracy i rozpoczną pracę w telewizji publicznej.

W rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl Michał Rachoń zapewnia, że TAI cały czas monitoruje nadchodzące zgłoszenia oraz spotyka się z najlepszymi kandydatami.

- Jesteśmy cały czas w kontakcie z ludźmi, którzy zgłaszają swój udział w tym internetowym projekcie. Wielu z nich jest już po próbach kamerowych. Ale to nie jest konkurs rozpisany na dwa tygodnie. Będzie trwał tak długo jak ja będę w TVP Info. Chcę cały czas szukać ludzi, którzy mają talent, a po odpowiednim przeszkoleniu i wykorzystaniu zasobów Telewizji Polskiej trafią na antenę - wyjaśnia portalowi Wirtualnemedia.pl zastępca dyrektora Telewizyjnej Agencji Informacyjnej ds. publicystyki.

Rachoń ocenia ponadto, że internauci aktywnie komentujący politykę w mediach społecznościowych mają własne przemyślenia i propozycje na temat tego, co powinno sznaleźć się na antenie telewizji publicznej. Świadczy o tym - jego zdaniem - popularność hashtagów #InfoCasting i #publicystyka (ten ostatni służy do podrzucania redakcji TVP Info propozycji tematów i gości). - Moja rola polega na byciu akuszerem tego rodzaju aktywności - podkreśla Michał Rachoń.

- Najważniejsze, żeby wysłuchiwać głosu ludzi, bo oni najlepiej wiedzą, co jest potrzebne, a co nie. Oczywiście, można mieć własny pomysł, ale jeśli pewne propozycje pojawiają się wielokrotnie to znaczy, że istnieje zapotrzebowanie na takie rozwiązania - zaznacza szef publicystyki TVP Info.

Michał Rachoń zastępcą dyrektora Telewizyjnej Agencji Informacyjnej ds. publicystyki jest od połowy stycznia. Przypomnijmy, że ostatnio został nowym prowadzącym programu publicystycznego „Woronicza 17”, nadawanego w niedzielne poranki w TVP Info, zastępując Krzysztofa Ziemca.

Z danych Nielsen Audience Measurement wynika, że w styczniu br. średni udział TVP Info wyniósł 3,24 proc.

Łukasz Brzezicki
Autor artykułu:
Łukasz Brzezicki
Author widget background

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Ilu widzów miało "Ostre cięcie"? TVN Style szykuje kolejną edycję

Ilu widzów miało "Ostre cięcie"? TVN Style szykuje kolejną edycję

Były szef social mediów naTemat z nową pracą

Były szef social mediów naTemat z nową pracą

"New York Times" pozywa administrację Trumpa

"New York Times" pozywa administrację Trumpa

PepsiCo wkracza do świata F1 z Mercedesem

PepsiCo wkracza do świata F1 z Mercedesem

Pięć państw bojkotuje Eurowizję. Powodem dopuszczenie Izraela

Pięć państw bojkotuje Eurowizję. Powodem dopuszczenie Izraela

Łukasz Miętus z Media Direction OMD do BYD Polska

Łukasz Miętus z Media Direction OMD do BYD Polska