Ministerstwo Środowiska szuka agencji do kampanii o ochronie powietrza

Ministerstwo Środowiska planuje ogólnopolską crossmediową kampanię informacyjno-promocyjną na temat wpływu nieodpowiedniej jakości powietrza na ludzkie zdrowie i stan środowiska. Resort rozpoczął właśnie przetarg, w którym wybierze agencję do realizacji zaplanowanych działań.

bg
bg
Udostępnij artykuł:

Do zadań agencji będzie należało przygotowanie i przeprowadzenie kampanii składającej się z produkcji spotów telewizyjnych i radiowych oraz działań reklamowych prowadzonych w radiu, internecie oraz działań PR, w tym niestandardowych działań PR z potencjałem wiralowym przeprowadzonych w miastach, o wysokim stężeniu zanieczyszczeń w powietrzu.

Działania obejmować będą telewizję, radio, internet, PR oraz eventy. Kampania w mediach ma ruszyć 1 września i potrwa do końca listopada br. Jej budżetu na obecnym etapie nie ujawniono.

Zaplanowana przez resort kampania ma zwiększyć świadomość odbiorców, w zakresie znaczenia czystego powietrza dla zdrowia i jakości ich życia - ma uświadomić, że bezpośrednie działania człowieka mogą mieć wpływ na zdrowie ludzi oraz stan środowiska. Celem akcji jest przekonanie, że tylko zmiana indywidualnych zachowań i dotychczasowych nawyków może przyczynić się do poprawy stanu powietrza oraz zdrowia jego i najbliższych.

Kampania będzie skierowana przede wszystkim do mieszkańców miejscowości, w których są przekraczane dopuszczalne standardy czystości powietrza, w tym w szczególności do właścicieli domów jedno- i wielorodzinnych oraz mieszkańców kamienic, którzy ogrzewają gospodarstwo domowe węglem, drewnem lub innym paliwem kopalnym, które nie jest dostarczane bezpośrednio z sieci.

Przetarg trwa do 10 czerwca br.

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Netflix pokazał zwiastun "Lalki". Znamy datę premiery

Netflix pokazał zwiastun "Lalki". Znamy datę premiery

Polskie wersje kanałów AXN mogą nadawać przez kolejne pięć lat

Polskie wersje kanałów AXN mogą nadawać przez kolejne pięć lat

Byli prekursorami naziemnej telewizji cyfrowej. Za 8 lat mogą ją wyłączyć

Byli prekursorami naziemnej telewizji cyfrowej. Za 8 lat mogą ją wyłączyć

Disney+ w gorszej jakości w części Europy. Zmiana obejmie Polskę?

Disney+ w gorszej jakości w części Europy. Zmiana obejmie Polskę?

Polski nadawca pracuje nad własną platformą streamingową. "Najwyższy priorytet"

Polski nadawca pracuje nad własną platformą streamingową. "Najwyższy priorytet"

Wątpliwości ws. przejęcia właściciela TVN. Ekspertka: Dojdzie do próby "wybicia zębów"

Wątpliwości ws. przejęcia właściciela TVN. Ekspertka: Dojdzie do próby "wybicia zębów"