Ministerstwo Zdrowia chce usunąć reklamy piwa z telewizji i radia w godz. 20-23

Resort zdrowia w ramach nowelizacji ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi chce, żeby reklamy piwa w telewizji, radiu, kinach i teatrach były emitowane tylko w godz. 23-6. Tym samym mają zniknąć z godz. 20-23.

tw
tw
Udostępnij artykuł:

Skrócenie dopuszczalnego czasu emisji reklam piwa z godz. 20-6 do 23-6 jest jednym z założeń nowelizacji ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu oraz ustawy o bezpieczeństwie żywności i żywienia, które Ministerstwo Zdrowia zgłosiło Radzie Ministrów w minionym tygodniu.

Resort o pracach nad projektami takich przepisów informował już w połowie br.

Ograniczenie czasu emisji spotów piwa do godz. 20-6 obowiązuje zarówno w telewizji i radiu, jak też w kinach i teatrach. W praktyce zdecydowanie najwięcej takich reklam jest pokazywanych w telewizji.

W zeszłym tygodniu wiceminister rozwoju skierował wniosek do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, żeby zwróciła się do Telewizji Polskiej o ograniczenie emisji spotów piwa. Pytani przez Wirtualnemedia.pl eksperci z domów mediowych szacowali, że producenci piwa na reklamy telewizyjne wydają ok. 15 mln zł miesięcznie, z czego 6,7 mln zł kosztuje emisja w godz. 20-23.

Dlaczego resort zdrowia chce wprowadzić dalsze ograniczenia reklam piwa? - Z szacunków Światowej Organizacji Zdrowia wynika, że wielkość spożycia napojów alkoholowych w Polsce będzie rosła. Podniesienie świadomości konsumentów oraz ułatwienie podejmowania właściwych wyborów a także wprowadzenie rozwiązań umożliwiających ograniczenie dostępności fizycznej napojów alkoholowych bez wątpienia przyczyni się do zmniejszenia skali problemów wywoływanych przez alkohol wśród Polaków - opisuje ministerstwo w uzasadnieniu założeń nowelizacji.

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Netflix pokazał zwiastun "Lalki". Znamy datę premiery

Netflix pokazał zwiastun "Lalki". Znamy datę premiery

Polskie wersje kanałów AXN mogą nadawać przez kolejne pięć lat

Polskie wersje kanałów AXN mogą nadawać przez kolejne pięć lat

Byli prekursorami naziemnej telewizji cyfrowej. Za 8 lat mogą ją wyłączyć

Byli prekursorami naziemnej telewizji cyfrowej. Za 8 lat mogą ją wyłączyć

Disney+ w gorszej jakości w części Europy. Zmiana obejmie Polskę?

Disney+ w gorszej jakości w części Europy. Zmiana obejmie Polskę?

Polski nadawca pracuje nad własną platformą streamingową. "Najwyższy priorytet"

Polski nadawca pracuje nad własną platformą streamingową. "Najwyższy priorytet"

Wątpliwości ws. przejęcia właściciela TVN. Ekspertka: Dojdzie do próby "wybicia zębów"

Wątpliwości ws. przejęcia właściciela TVN. Ekspertka: Dojdzie do próby "wybicia zębów"