Nowa stacja newsowa ma w Polsce spółkę. Kto na czele?

Za działalność stacji informacyjnej Newsmax w naszym kraju będzie odpowiadała założona niedawno spółka. Jej szefową jest Aleksandra Krstić, zarządzająca Newsmax w regionie Bałkanów.

Tomasz Wojtas
Tomasz Wojtas
Udostępnij artykuł:
Nowa stacja newsowa ma w Polsce spółkę. Kto na czele?
Aleksandra Krstić, szefowa Newsmax Balkans (fot. linkedin)

Spółka Newsmax Gateway Poland do Krajowego Rejestru Sądowego została wpisana na początku lutego. Jej kapitał zakładowy to wymagane prawem minimum – 5 tys. zł. 95 proc. udziałów należy do holenderskiej spółki Adria DTH, wchodzącej w skład serbskiego koncernu Telekom Srbija.

Prezeską i jedyną osobą w zarządzie polskiej firmy jest Aleksandra Krstić. Menedżerka od dwóch lat zarządza stacją Newsmax na Bałkanach, a przedtem przez 14 lat była szefową Happy TV. O założeniu Newsmax Gateway Poland w poniedziałek informował też "Press".

Newsmax szykuje się do startu w Polsce

W połowie lutego portal Wirtualnemedia.pl jako pierwszy opisał, że pojawiły się pierwsze ogłoszenia dotyczące pracy w polskim zespole Newsmax.

Biuro prasowe polskiej wersji stacji przekazało nam, że ma ona zacząć emisję w drugim kwartale bieżącego roku. Podkreśliło, że kanał będzie produkowany przez lokalny zespół polskich dziennikarzy i producentów, w języku polskim, ze studiów w Warszawie.

"Newsmax Polska będzie wyróżniać się na tle innych telewizyjnych kanałów informacyjnych połączeniem międzynarodowego doświadczenia medialnego z silnym lokalnym zespołem redakcyjnym, a także polityką redakcyjną opartą na profesjonalnym, zrównoważonym i odpowiedzialnym dziennikarstwie. Większość treści będzie produkowana w Polsce, zgodnie z najwyższymi standardami produkcyjnymi i redakcyjnymi sieci Newsmax" – dodano.

Start polskiej wersji to część międzynarodowej ekspansji kanału Newsmax Balkans. Prawa do tej marki w Europie ma serbski operator Telekom Srbija.

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Na YouTube wraca "Farma Bagiego". Influencer porozumiał się z Polsatem

Na YouTube wraca "Farma Bagiego". Influencer porozumiał się z Polsatem

Słowik z mocnym pytaniem do szefowej Rady Warszawy z KO. "Byłem tam jako mieszkaniec"

Słowik z mocnym pytaniem do szefowej Rady Warszawy z KO. "Byłem tam jako mieszkaniec"

Szefowa KRRiT krytykuje sprawdzanie legitymacji reporterów Republiki i wPolsce24

Szefowa KRRiT krytykuje sprawdzanie legitymacji reporterów Republiki i wPolsce24

Kacper Merk współpracuje z radiową Jedynką. Wysłali go na mundial

Kacper Merk współpracuje z radiową Jedynką. Wysłali go na mundial

Tak Republika apeluje o wpłaty. Kłeczek: jesteśmy na wojnie, jeżeli państwo się zdrzemną, wybuchnie bomba

Tak Republika apeluje o wpłaty. Kłeczek: jesteśmy na wojnie, jeżeli państwo się zdrzemną, wybuchnie bomba

Wielki powrót "Rancza". Dorota Stalińska i Katarzyna Maciąg dołączają do obsady

Wielki powrót "Rancza". Dorota Stalińska i Katarzyna Maciąg dołączają do obsady