Nowe bajki w 'Wieczorynce'

Kubuś Puchatek z Prosiaczkiem i Tygryskiem oraz Myszka Miki z Kaczorem Donaldem i psem Goofym w TVP 1.

kk
kk
Udostępnij artykuł:

Już od soboty 4 marca „Wieczorynka” będzie prezentowała przygody Goofiego i jego przyjaciół – Myszki Miki oraz Kaczora Donalda. 5 marca rozpocznie się emisja „Nowych Przygód Kubusia Puchatka”. A 28 lutego ruszyła emisja nowej serii „Muminków” - to nowe bajki w TVP 1.

„Muminki”  to animowany 52-odcinkowy serial produkcji holenderskiej z 1990 roku. Opowiada o przygodach i życiu niezwykle sympatycznej rodziny Muminków oraz ich przyjaciół w bajkowej Dolinie Muminków. Głównymi bohaterami tej bajki są: Tatuś Muminka, który jest wielkim marzycielem, Mama Muminka - istota bardzo cierpliwa i wyrozumiała i Muminek - ich synek, który jest bardzo naiwny, ale ma wielkie serce. Jest także nieco próżna Panna Migotka - wielka miłość Maminka i jej brat Migotek, który uwielbia zarządzać i organizować. W świecie Muminków żyją także inne stworzenia: Włóczykij,  Mimbia, Mała Mi i Ryjek. Postaci te stworzyła i opisała w swoich książkach fińska pisarka Tove Janssson w 1945 roku.

 „Nowe przygody Kubusia Puchatka”, które dzieci będą oglądać w niedziele,  to najbardziej znana z ekranizacji przygód sympatycznego pluszowego misia. W 50-odcinkowym serialu animowanym wyprodukowanym  w latach 1988 – 1991 występują tylko klasyczne postaci z książek o Kubusiu. Serial prezentuje wiele ciekawych przygód małego chłopca Krzysia oraz jego przyjaciół ze Stumilowego Lasu. Są wśród nich: Kubuś Puchatek, strachliwy Prosiaczek, rozbrykany Tygrysek, pracowity Królik, smutny Kłapouchy, przemądrzała Sowa i troskliwa Kangurzyca ze swoim synkiem Maleństwem. Przygody Kubusia Puchatka powstały w 1926 roku, kiedy to Alan Aleksander Milne wydał niepozorną książeczkę o przyjaźni swojego synka z jego pluszowymi zabawkami i zwierzętami z pobliskiego lasu.  Dowcipne i mądre opowiadania, pełne czarującego humoru przygody misia o bardzo małym rozumku oczarowały cały świat i weszły do kanonu literatury dziecięcej.

Goofy, dobroduszny i życzliwy, acz niezbyt bystry pies o wielkim sercu, jest bohaterem nowej, jeszcze w Polsce nie pokazywanej, serii “Miki i Donald prezentują Goofy’ego sportowca”. Jest to 10-odcinkowa animowana miniseria, w której sztandarowi bohaterowie disneyowskich kreskówek: Myszka Miki i Kaczor Donald prezentują Goofiego i jego sportowe wyczyny. Goofy próbuje swoich sił w różnych dziedzinach sportu. Trenuje m.in. jeździectwo, narciarstwo, wędkuje, gra w baseball... Jak zawsze w kreskówkach Walta Disney'a sporo tu humoru i zaskakujących sytuacji. Bajki z udziałem Goofy’ego już w latach 40 podbiły serca dzieci na całym świecie i od tej pory ich kolejne wersje bawią i uczą kolejne pokolenia.

Author widget background

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Chmura Google’a urosła o połowę. Mniej z reklam w innych serwisach

Chmura Google’a urosła o połowę. Mniej z reklam w innych serwisach

Allegro dogadało się z Facebookiem. Oferty od sprzedawców indywidualnych

Allegro dogadało się z Facebookiem. Oferty od sprzedawców indywidualnych

LPP rośnie mocniej w sklepach stacjonarnych niż online. Setki nowych sklepów Sinsay

LPP rośnie mocniej w sklepach stacjonarnych niż online. Setki nowych sklepów Sinsay

Odejście po kilkunastu latach. Dziennikarz "Newsweeka" woli TVP

Odejście po kilkunastu latach. Dziennikarz "Newsweeka" woli TVP

Kto kupi Warner Bros Discovery? Donald Trump ma stać z boku

Kto kupi Warner Bros Discovery? Donald Trump ma stać z boku

"Rzeź" dziennikarzy w "Washington Post". Nie pomógł apel do Bezosa

"Rzeź" dziennikarzy w "Washington Post". Nie pomógł apel do Bezosa