W portfolio Lulzy Broadcasting OÜ są stacje muzyczne Vantage Music, Vantage Dance i Vantage Rock. Kanały emitują teledyski bez reklam. Streamy są dostępne pod adresami vantagetv.ee i vantagetv.co.nz. Można je odtworzyć za pomocą przeglądarki internetowej telewizora, ale na niektórych urządzeniach sygnał może przerywać. Na komputerze nie powinno być problemów z odbiorem.
Czy kanały pojawią się w Polsce?
Bardziej komfortowe oglądanie mogłoby zapewnić dołączenie kanałów do serwisów streamingowych, takich jak Canal+, Polsat Box Go, CDA Premium, Pilot WP, Gonet.tv, Megogo czy Sweet.TV albo platform ze stacjami FAST typu Rakuten TV. Na razie w naszym kraju nie nawiązano jednak takiej współpracy.

Playlisty i styl nadawanych od grudnia 2025 roku stacji są chwalone przez użytkowników forów dyskusyjnych o tematyce telewizyjnej m.in. w Polsce i w Niemczech (forum.satkurier.pl, forum.digitalfernsehen.de), choć kanały działają też w Wielkiej Brytanii i Nowej Zelandii.
Zapytaliśmy nadawcę, czy planuje zadebiutować w naszym kraju. Na stronie internetowej podaje, że posiada licencję wydaną przez regulatora TTJA i zachęca dostawców usług telewizyjnych do współpracy. Na licencję czekać ma też kanał Vantage Classic.
— Kanały są regulowane w Estonii i jako takie mogą być swobodnie dostępne dla każdego polskiego operatora. Napisaliśmy do kilku większych dostawców, ale okazało się, że nie są zainteresowani, jeśli nie mogą umieszczać własnych reklam w kanałach (pomimo naszych prób oferowania kanałów za darmo, aby pokazać im, że warto dodać je do swojej listy, bez szkody dla nikogo) — przekonuje Ian Doherty.

Nie precyzuje, jakich operatorów miał na myśli, ale można przypuszczać, że chodzi o platformy z kanałami FAST, takie jak Rakuten TV. Sygnałowi udostępnianemu przez nadawcę towarzyszą spoty reklamowe. — Obecnie piszemy do kilku mniejszych dostawców, ale niestety nic nie zostało potwierdzone dla rynku polskiego — dodaje przedstawiciel nadawcy.
Stacje są w całości finansowane przez właściciela. — Nasze kanały różnią się tym, że nie stosujemy przerw reklamowych, nie przerywamy muzyki podczas wywiadów ani w celu promowania innych usług/kanałów, które obsługujemy. Naszym celem jest oferowanie muzyki non-stop, aby zapewnić naszym widzom wszystko, czego potrzebują. Samodzielnie je finansujemy, bez zewnętrznych operatorów i przesyłamy sygnał z naszych biur, co daje nam pełną kontrolę nad transmisjami — dodaje Doherty.

Nadawca zachęca widzów do przesyłania w formularzu internetowym propozycji z tytułami teledysków, które chcą zobaczyć na antenie. W ramówce kanałów są pasma poświęcone konkretnym dekadom oraz gatunkom ("Party Zone", "Chillout Zone" oraz "Club Zone").
Z końcem grudnia 2025 roku w Europie zakończyły nadawanie kanały muzyczne MTV Live HD, MTV Hits, Club MTV, MTV 80s, MTV 90s, MTV 00s i NickMusic. Nadawcy kanałów muzycznych na kontynencie odebrali to jako szansę i postanowili uruchomić dodatkowe stacje.
Music Box Group uruchomiła stacje Music Box Hits, Music Box Classic, Music Box Dance, Music Box Sexy, Music Box 80s, Music Box 90s i Music Box 00s. Grupa MWE Networks rozpoczęła testową emisję kanałów Music 80s, Music 90s, Music 00s, Music Hits, Music Live HD i Music Club. Spółka VTM uruchomiła kanał V90 z teledyskami z lat 90.

Na razie spośród dużych dostawców płatnej telewizji jedynie Orange Polska dodał nowości zarówno od Music Box Group, jak i Grupy MWE Networks. Toya zaoferowała V90. Wielu operatorów po likwidacji muzycznych kanałów MTV zdecydowało się rozszerzyć ofertę lub zaoferować dodatkowe stacje klientom, ale niezwiązane z tematyką muzyczną.
Operatorzy najczęściej wyszli z założenia, że kanały typu 4fun.tv, Stars.TV, Eska TV, Polo TV czy Polsat Music wystarczają, a młodzi odbiorcy muzykę konsumują przede wszystkim za pośrednictwem usług streamingowych, takich jak YouTube czy Spotify. Pytanie, czy dostawcy płatnej telewizji będą w tej strategii konsekwentni.










