„Wiadomości” w TVP1 straciły 1,13 mln widzów, a „Teleexpress” - 928 tys. „Fakty” liderem w październiku

Nowym liderem oglądalności wśród programów informacyjnych w październiku br. zostały „Fakty” TVN z przewagą 760 tys. widzów nad „Wiadomościami” TVP1. Z kolei z czwartego na trzecie miejsce awansowały „Wydarzenia”, które wyprzedziły „Teleexpress” - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl.

Michał Kurdupski
Michał Kurdupski
Udostępnij artykuł:
„Wiadomości” w TVP1 straciły 1,13 mln widzów, a „Teleexpress” - 928 tys. „Fakty” liderem w październiku
Danuta Holecka, fot. TVP

„Fakty” w październiku 2017 roku oglądało średnio 2,91 mln widzów, co zapewniło TVN 21,56 proc. udziału w rynku telewizyjnym. W porównaniu do analogicznego okresu rok wcześniej serwis stracił 8,34 proc. widzów, czyli 265 tys. oglądających - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, opracowanych przez portal Wirtualnemedia.pl.

Warto dodać, że średnia oglądalność „Faktów” w TVN i TVN24 BiS w zeszłym miesiącu wyniosła 3,07 mln widzów, co przełożyło się na 22,74 proc. udziału. Było to o 8,82 proc. mniej, niż w październiku 2016 roku.

##NEWS http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/fakty-w-tvn-i-tvn24-bis-wyprzedzaja-wiadomosci-w-tvp1-i-tvp-info-od-poczatku-br-tvn24-odpowiada-tvp-info ##

Na drugie miejsce spadły „Wiadomości” TVP1. Ich oglądalność zmalała najbardziej w zestawieniu - o 34,41 proc. (1,13 mln widzów). W październiku 2017 roku wyniosła ona 2,15 mln osób. Z kolei udział serwisu uplasował się na poziomie 14,72 proc. - najniższego miesięcznego poziomu w historii prowadzenia badań telemetrycznych w Polsce (rok wcześniej było to 21,56 proc.).

Od czwartku, 24 sierpnia 2017 roku Telewizja Polska pokazuje swoje główne programy informacyjne „Wiadomości”, „Panoramę” i „Teleexpress” również na antenie TVP Info. Średnia widownia „Wiadomości” na antenie newsowej stacji w październiku br. wyniosła 492 tys. osób, a udział - 3,38 proc. Oznacza to, że łącznie program na dwóch antenach miał 2,64 mln widzów (18,10 proc. udziału). Było to i tak o 19,34 proc. mniej, niż „Wiadomości” gromadziły rok temu tylko na jednej antenie.

##NEWS http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/spadki-ogladalnosci-wiadomosci-i-teleexpressu-pomimo-rownoleglej-emisji-w-tvp-info-widzow-zyskala-panorama ##

Podium uzupełniają „Wydarzenia” Polsatu, które awansowały z miejsca czwartego. Widownia tego dziennika wyniosła 2,09 mln osób, po spadku o 7,80 proc. (177 tys. widzów). Dziennik ten emitowany jest jeszcze na antenie Polsatu News oraz Polsatu News 2. Łącznie zatem „Wydarzenia” na trzech stacjach w październiku br. oglądało 2,27 mln widzów, czyli o 7,06 proc. mniej, niż przed rokiem.

Oczko niżej znalazł się „Teleexpress” TVP1, który spadł z miejsca trzeciego. Tym samym po raz drugi w historii dziennik Telewizji Polsat miał wyższy wynik od serwisu TVP. Widownia „Teleexpressu” na głównej antenie zmniejszyła się o 31,77 proc. (928 tys. osób) do 1,99 mln oglądających. Udział „Teleexpressu” w rynku zmalał z 28,85 proc. do 21,04 proc.

Łączna widownia tego dziennika z uwzględnieniem danych TVP Info wyniosła 2,53 mln widzów, będąc i tak o 13,40 proc. niższą niż rok temu, kiedy „Teleexpress” emitowany był tylko na głównej antenie.

Z kolei wynik plasującej się na piątej pozycji „Panoramy” TVP2 zmalał o 20,67 proc. do 1,14 mln widzów.

Równoległa emisja tego dziennika w TVP Info wpłynęła na jego wzrost oglądalności. W październiku br. „Panorama” na obu antenach miała o 7,22 proc. więcej widzów, niż rok temu, kiedy emitowana była tylko w Dwójce.

##NEWS http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/tvp-info-nowa-oprawa-ramowka-i-wspolne-studio-z-wiadomosciami-na-poczatku-2018-roku ##

Analizując trendy widowni wszystkich pięciu dzienników emitowanych równolegle na wszystkich antenach to właśnie „Panorama” jako jedyna pochwalić się mogła wzrostem. Co ciekawe, nawet i w tym ujęciu najwięcej straciły serwisy TVP1: „Wiadomości” i „Teleexpress” (mimo że porównujemy ich dane oglądalności z października ub.r. tylko z głównej anteny z wynikami z października br. z dwóch anten).

grafika

Wśród widzów w wieku 16-49 lat w październiku 2017 roku na pozycji lidera oglądalności znalazły się „Fakty”, których widownia zmniejszyła się o 19,27 proc. do 958 tys. oglądających.

Drugie miejsce zajęły tutaj „Wydarzenia”, które w samym Polsacie śledziło 796 tys. osób (w dół o 15,98 proc.).

Również i w tym ujęciu zdecydowanie największe spadki zanotowały serwisy publicznej Jedynki: „Wiadomości” (38,03 proc.) i „Teleexpress” (31,18 proc.).

Porównując ze sobą wyniki serwisów ze wszystkich anten również i tutaj jedyny wzrost zanotowała „Panorama”, której wynik poszedł do góry o 4,21 proc. Z kolei najwięcej straciły „Wiadomości” - było to 26,17 proc.

grafika

Dane oglądalności dzienników w grupie wiekowej 16-59.

grafika

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Przejęcie Warner Bros. przez Netfliksa pod znakiem zapytania? Potrzeba zgody Donalda Trumpa

Przejęcie Warner Bros. przez Netfliksa pod znakiem zapytania? Potrzeba zgody Donalda Trumpa

Pół miliarda kary z Komisji Europejskiej dla platformy Muska

Pół miliarda kary z Komisji Europejskiej dla platformy Muska

Co kupno Warner Bros. przez Netfliksa zmieni w Polsce? Pracownicy TVN dostali list od szefa WBD

Co kupno Warner Bros. przez Netfliksa zmieni w Polsce? Pracownicy TVN dostali list od szefa WBD

Prasa umiera? Skądże! Wydawca "Vogue Polska" wprowadzi do Polski kolejny luksusowy tytuł [TYLKO U NAS]

Prasa umiera? Skądże! Wydawca "Vogue Polska" wprowadzi do Polski kolejny luksusowy tytuł [TYLKO U NAS]

"Święta marzeń" w piosence Polsatu na Boże Narodzenie. Ibisz świętym Mikołajem

"Święta marzeń" w piosence Polsatu na Boże Narodzenie. Ibisz świętym Mikołajem

Będzie mega fuzja. Netflix kupuje Warner Bros. Discovery bez telewizji

Będzie mega fuzja. Netflix kupuje Warner Bros. Discovery bez telewizji