Orange Polska przejął Datacom System

Orange Polska przejmuje spółkę Datacom System, jedną z najdłużej działających w Polsce firm z branży IT, specjalizującą się m.in. w usługach integratorskich. Datacom stanie się częścią należącej do Orange Polska firmy Integrated Solutions.

pr
pr
Udostępnij artykuł:

Jak podano w komunikacie “transakcja ta wpisuje się w plan strategiczny Orange Polska, który zakłada umocnienie pozycji Grupy na rynku rozwiązań dla biznesu, m.in. poprzez przyspieszenie wzrostu w obszarze ICT”.

W ramach integracji obu firm, wiceprezes zarządu Integrated Solutions, Andrzej Różański, wejdzie do zarządu Datacom System SA. Proces integracji obu spółek zakończy się w ciągu kilku miesięcy.

Orange Polska nie ujawnia wartości transakcji i jednocześnie nie wyklucza kolejnych akwizycji w obszarze ICT.

- Widzimy ogromne perspektywy rozwoju Integrated Solutions. Firma z wielkim sukcesem zakończyła poprzedni rok, zwiększając trzykrotnie swoje przychody. Skupiając w sobie wszechstronne kompetencje ze świata telekomunikacji i teleinformatyki, Integrated Solutions stanowi znakomite dopełnienie działalności Orange Polska. Jestem przekonany, że dzięki akwizycji Datacom System, Integrated Solutions wyraźnie zwiększy dynamikę ekspansji rynkowej, przyczyniając się do osiągnięcia założeń naszego planu strategicznego - mówi Maciej Witucki, prezes Orange Polska.

Datacom System S.A. działa na rynku od 20 lat, oferując usługi w obszarze integracji oraz doradztwa w zakresie rozwiązań technologicznych. Wśród klientów Datacom są zarówno duże przedsiębiorstwa i polskie oddziały międzynarodowych korporacji, jak też firmy z segmentu małych i średnich przedsiębiorstw oraz czołowe instytucje sektora publicznego takie jak: Narodowy Bank Polski, Kancelaria Prezydenta RP czy Ministerstwo Rozwoju Regionalnego. Firma zatrudnia 40 pracowników i osiąga roczne przychody na poziomie 35 mln złotych.

Author widget background

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wirtualny Wskaźnik Wpływu w zupełnie nowej odsłonie

Wirtualny Wskaźnik Wpływu w zupełnie nowej odsłonie

Gdzie grają emocje, tam są marki. Ruszamy z dodatkiem o marketingu sportowym

Gdzie grają emocje, tam są marki. Ruszamy z dodatkiem o marketingu sportowym

Newsmax Polska już działa w internecie. "Takich portali mamy na pęczki"

Newsmax Polska już działa w internecie. "Takich portali mamy na pęczki"

Mniej widzów "Szkła kontaktowego" niż przed rokiem

Mniej widzów "Szkła kontaktowego" niż przed rokiem

Play zszedł z górki reklamowej. Obciął też koszty IT i prawników

Play zszedł z górki reklamowej. Obciął też koszty IT i prawników

Dziennikarz po zwolnieniu z Agory trafił do Zero.pl

Dziennikarz po zwolnieniu z Agory trafił do Zero.pl