Orlen chce sprzedawać kawę marki własnej, szuka dostawców

PKN Orlen w ogłoszonym postępowaniu zakupowym szuka dostawców kawy mielonej i ziarnistej, które sprzedawane będą pod marką własną płockiego koncernu.

jd
jd
Udostępnij artykuł:
Orlen chce sprzedawać kawę marki własnej, szuka dostawców

Jak czytamy w zapytaniu o informację (RFI), Orlen szuka dostawcy, który nabędzie kawę ze wskazanego przez koncern źródła (plantacja w Brazylii), określi samodzielnie tradera oraz ustali z nim cenę surowca i dostawy ziarna do palarni. Wybrany oferent ma też skoordynować proces powstania finalnej wersji produktu - kawy ziarnistej i mielonej, w opakowaniach 250 g.

Wybrane podmioty po otrzymaniu pozytywnej oceny formalnej będą musiały przygotować kilkanaście kilogramowych opakowań kawy do testów - przy założeniu, że ziarno ze wskazanej przez Orlen plantacji będzie stanowiło od 100 proc. do minimum 80 proc.  całości mieszanki.

Oferenci mają czas na złożenie odpowiedzi do 7 grudnia, do godziny 15:00.

Warto dodać, że do 29 listopada Orlen czeka na oferty od podmiotów zainteresowanych produkcją dla koncernu cukierków typu krówka.

Orlen z marką własna "O!"

W październiku ubiegłego roku Orlen wprowadził do sprzedaży wodę źródlaną marki własnej "O!". Zapowiadano wtedy, że oferta marki własnej będzie sukcesywnie poszerzana.

- Celem naszej strategii jest nie tylko kontynuacja rozwoju sprzedaży poza paliwowej, ale również repolonizacja dostawców, oferujących bardzo często wysokiej jakości produkty – komentował wtedy Zbigniew Leszczyński, członek zarządu PKN Orlen ds. sprzedaży.

PKN Orlen to największy podmiot rafineryjno-petrochemiczny w Polsce oraz jeden z największych tego typu w Europie. Sieć płockiego koncernu liczy 1200 stacji paliw. 

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Netflix pokazał zwiastun "Lalki". Znamy datę premiery

Netflix pokazał zwiastun "Lalki". Znamy datę premiery

Polskie wersje kanałów AXN mogą nadawać przez kolejne pięć lat

Polskie wersje kanałów AXN mogą nadawać przez kolejne pięć lat

Byli prekursorami naziemnej telewizji cyfrowej. Za 8 lat mogą ją wyłączyć

Byli prekursorami naziemnej telewizji cyfrowej. Za 8 lat mogą ją wyłączyć

Disney+ w gorszej jakości w części Europy. Zmiana obejmie Polskę?

Disney+ w gorszej jakości w części Europy. Zmiana obejmie Polskę?

Polski nadawca pracuje nad własną platformą streamingową. "Najwyższy priorytet"

Polski nadawca pracuje nad własną platformą streamingową. "Najwyższy priorytet"

Wątpliwości ws. przejęcia właściciela TVN. Ekspertka: Dojdzie do próby "wybicia zębów"

Wątpliwości ws. przejęcia właściciela TVN. Ekspertka: Dojdzie do próby "wybicia zębów"