PayU przeprasza za problemy z „Płatnością Allegro”

W ostatnich dniach na niektórzy użytkownicy Allegro mieli trudności z realizowaniem transakcji w ramach opcji „Płatność Allegro”. Obsługująca ją firma PayU wyjaśnia, że wynika to z problemów z częścią aplikacyjną jej serwisu.

tw
tw
Udostępnij artykuł:

„Od kilku dni Allegro nie księguje części wpłat dokonanych poprzez „Płatność Allegro”. Wpłaty wiszą jako rozpoczęte, mimo że użytkownicy wpłacili pieniądze i liczyli na szybką wysyłkę przedmiotów” - skarżył się na Wykopie jeden ze użytkowników. „Ludzie mi zapłacili przez PayU, ja im towaru nie wysyłam, bo nie otrzymałem od nich pieniędzy, ale wpłaty mam rozpoczęte + niektóre osoby mi udowodniły wpłaty, przesyłając pdfy wygenerowane przez ich banki z przelewami” - opisywał inny na forum dyskusyjnym Allegro. „Miałem okazję sprzedać 2 dni temu pewien przedmiot. Kupujący zapłacił oczywiście przez PayU. Nim wpłata dotarła do mnie, minęło dobre 10 godzin. Teraz czekam na wypłatę środków i zawsze odbywało się to w ciągu 24h. Teraz nadal jest status wypłaty jako Rozpoczęta. Ciekawe, ile przyjdzie mi czekać” - relacjonował kolejny.

Obsługujące opcję „Płatność Allegro” PayU wyjaśnia, że przyczyną tych opóźnień jest chwilowa przerwa w obsłudze części transakcyjnej serwisu payu.pl, która nastąpiła we wtorek. „Jeśli użytkownik, w trakcie tej przerwy, czyli od godz. 11:19 do godz. 12:15, chciał zapłacić za przedmioty zakupione na Allegro i wypełnił Formularz Opcji Dostawy, po wybraniu przycisku ‘płacę’ wyświetliła mu się plansza z informacją o zakłóceniach w działaniu serwisu payu.pl, co powodowało brak możliwości zlecenia płatności” - opisuje firma. „Jeśli jednak płatność została zlecona bezpośrednio przed awarią, to została ona rozliczona z opóźnieniem - natychmiast po usunięciu problemu” - zaznacza.

PayU przeprasza wszystkich użytkowników Allegro, którzy w wyniku tej sytuacji mieli problemy z pomyślnym zakończeniem transakcji. „Ciągle pracujemy nad udoskonaleniem naszego systemu, by cały proces był wygodny i szybki zarówno dla kupujących, jak i sprzedających” - podkreśla firma.

Author widget background

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Piractwo telewizyjne w Polsce. Policja ma mniej spraw, ale więcej podejrzanych

Piractwo telewizyjne w Polsce. Policja ma mniej spraw, ale więcej podejrzanych

Ten kanał był popularny w Polsce w latach 90. Niebawem uruchomi siostrzaną stację

Ten kanał był popularny w Polsce w latach 90. Niebawem uruchomi siostrzaną stację

Uber tnie zespół obsługi klienta. Tłumaczy to wdrożeniem AI

Uber tnie zespół obsługi klienta. Tłumaczy to wdrożeniem AI

Żabka nie trafi do Azji. Gigant rezygnuje

Żabka nie trafi do Azji. Gigant rezygnuje

To jej kawę pijesz w Żabce. Christina Meinl o sile rodzinnej marki [WYWIAD]
Materiał reklamowy

To jej kawę pijesz w Żabce. Christina Meinl o sile rodzinnej marki [WYWIAD]

Gemini wykorzystywany przez 90 proc. zawodów. Ale wciąż rzadko automatyzuje pracę

Gemini wykorzystywany przez 90 proc. zawodów. Ale wciąż rzadko automatyzuje pracę