Polsat kupił prawa do Motocyklowych Mistrzostw Świata

Telewizja Polsat nabyła prawa do transmitowania Motocyklowych Mistrzostw Świata przez najbliższe pięć lat. Zawody oglądać będzie można w Polsacie Sport, Polsacie Sport Extra i naziemnym Polsacie Sport News. Wcześniej wyścigi MotoGP transmitował Sportklub.

pp
pp
Udostępnij artykuł:

Motocyklowe zawody oglądać można było w Sportklubie przez ostatnie trzy lata. Nadawca nie zdecydował się jednak na przedłużenie praw do tych transmisji. - Rozbieżność pomiędzy tym ile mogliśmy zapłacić za prawa, a tym co oczekiwała Dorna (właściciel praw do MotoGP) była zbyt duża -  tłumaczy portalowi Wirtualnemedia.pl Jan Mierzejewski, marketing and PR coordinator Sportklubu.

- Bardzo się cieszę że MotoGP trafiło do naszych kanałów. Udało nam się nabyć świetny produkt, który będzie pokazywany w najpopularniejszym polskim kanale sportowym. Skompletowaliśmy zespół z najlepszymi komentatorami i ekspertami w Polsce. Będziemy dążyć do tego, aby MotoGP miało taką siłę medialną jak wyścigi F1 - mówi dyrektor ds. sportu w Polsacie Marian Kmita.

Kanały sportowe Polsatu pokazywać będą zarówno zawody MotoGP jak i klas Moto2 i Moto3. W najbliższym sezonie, trwającym od 5 kwietnia do 11 listopada br., odbędzie się 18 wyścigów o Mistrzostwo Świata, a rywalizację zakończy MotoGP na torze w Walencji.

Polsat Sport, Polsat Sport Extra oraz Polsat Sport News będą transmitować treningi, kwalifikacje oraz wyścigi finałowe (relacje będą też w HD w Polsacie Sport HD i w planowanym Polsacie Sport Extra HD). Główną anteną na której będzie pokazywane MotoGP będzie Polsat Sport, w drugiej kolejności Polsat Sport News, a w trzeciej - Polsat Sport Extra. Podział transmisji na poszczególne anteny zależeć będzie od godziny motocyklowych zawodów i pokrywania się z innymi wydarzeniami sportowymi, które emituje Polsatu Sport.

Pierwsza sesja treningowa, która odbędzie się w czwartek 5 kwietnia br., pokazana zostanie przez Polsat Sport Extra. Kolejna sesja treningowa z piątku, sobotnie kwalifikacje i niedzielny wyścig zobaczą widzowie Polsatu Sport.

MotoGP na sportowych kanałach Polsatu komentować będą: Andrzej Borowczyk, Michał Fijałkowski i Grzegorz Jędrzejewski. Andrzej Borowczyk jest w Polsacie komentatorem Formuły 1. Michał Fijałkowski i Grzegorz Jędrzejewski to specjaliści od cyklu MotoGP, komentujący zmagania najszybszych motocyklistów świata od kilku lat. Stałym ekspertem będzie Adam Badziak, wielokrotny wicemistrz Polski w różnych klasach wyścigów motocyklowych.

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

KRRiT przedłuża koncesje. Chodzi m.in. o stacje Polsatu i Canal+

KRRiT przedłuża koncesje. Chodzi m.in. o stacje Polsatu i Canal+

Polsat Box udostępnił za darmo wiele kanałów

Polsat Box udostępnił za darmo wiele kanałów

Współpracownica Agory bez pieniędzy po porodzie? Firma odpowiada "Solidarności"

Współpracownica Agory bez pieniędzy po porodzie? Firma odpowiada "Solidarności"

KRRiT zaakceptowała plany mediów publicznych. Co z likwidacją kanałów TVP?

KRRiT zaakceptowała plany mediów publicznych. Co z likwidacją kanałów TVP?

Dwa nowe tytuły w ofercie InPostu. Zamówisz je do Paczkomatu

Dwa nowe tytuły w ofercie InPostu. Zamówisz je do Paczkomatu

Nowa prezeska wydawcy "Pisma"

Nowa prezeska wydawcy "Pisma"