Polsat pokonał TVP 2 w sylwestrowy wieczór

Transmitowana w zeszły piątek impreza sylwestrowa Polsatu, po raz pierwszy w historii, miała większą oglądalność od konkurencyjnego widowiska, które w tym czasie pokazywała telewizyjna Dwójka. Różnica to prawie milion widzów.

PP
PP
Udostępnij artykuł:

Zorganizowaną przez Polsat i Miasto Stołeczne Warszawa “Sylwestrową Moc Przebojów” śledziło średnio 3,65 mln widzów, co dało stacji 27,75 proc. udziału w grupie 4+. Z kolei “Sylwester z Dwójką 2010: Imperium Gwiazd”, odbywający się we Wrocławiu, zgromadził przy odbiornikach 2,75 mln oglądających, a udział stacji wyniósł 21,27 proc. - wynika z danych Nielsen Audience Measurement. Jeszcze większa różnica była w grupie komercyjnej - tutaj Polsat miał 29,47 proc. udziału, a Dwójka - 20,44 proc. W poprzednich latach większą widownię miała zawsze impreza transmitowana przez TVP 2 – zobacz dane sylwestrowych widowisk z 2009 roku, 2008 roku i z 2007 roku.

  W kulminacyjnym momencie, czyli między godz. 23.50 w sylwestra a 0.10 już w Nowy Rok  Polsat wybrało 4,27 mln widzów, a Dwójkę – 3,97 mln osób. Nadająca wtedy m.in. “Toast noworoczny” Jedynka zgromadziła 1,14 mln widzów, a emitujący film “Vinci” TVN – zaledwie 720 tys.

Najchętniej oglądanym programem w ostatni dzień 2010 roku był “Teleexpress”, który przyciągnął przed ekrany 5,92 mln widzów, a jego udział w rynku wyniósł aż 45,20 proc. Natomiast w pierwszy dzień 2011 roku największą widownię miał tradycyjnie teleturniej “Jaka to melodia?” - wybrało go 6,08 mln osób.

Liderem rynku telewizyjnego zarówno w sylwestra jak i w Nowy Rok była TVP 1. Drugie miejsce zajęła Dwójka. 31 grudnia na podium znalazł się jeszcze Polsat, ale 1 stycznia uplasował się na nim konkurencyjny TVN.

Z danych telemetrycznych wynika, że Polacy, 31 grudnia, spędzili przed telewizorem średnio 5 godz i 15 min. (rok wcześniej 5 godz. 23 min.), zaś 1 stycznia 6 godz. i 7 min. (6 godz. 5 min.).

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Polsat Media bez wyłączności na sprzedaż reklam w Republice. Jest nowa umowa

Polsat Media bez wyłączności na sprzedaż reklam w Republice. Jest nowa umowa

Grupa Polsat Plus przekaże 575 tys. zł dla olimpijczyków

Grupa Polsat Plus przekaże 575 tys. zł dla olimpijczyków

Rainbow Tours chwali się rezerwacją wycieczek. Wzrosty przed atakiem USA na Iran

Rainbow Tours chwali się rezerwacją wycieczek. Wzrosty przed atakiem USA na Iran

Irańczyk wycofał się z zarzutów wobec reporterki TVP Info

Irańczyk wycofał się z zarzutów wobec reporterki TVP Info

Orły ponownie w TVP. Z nowym prowadzącym

Orły ponownie w TVP. Z nowym prowadzącym

Friz reklamuje KFC. W kampanii specjalne menu

Friz reklamuje KFC. W kampanii specjalne menu