Ponad 747 mln użytkowników komórek w Chinach

Na koniec 2009 roku w Chinach było 747,38 miliona mobilnych subskrybentów.

wm
wm
Udostępnij artykuł:

Z danych chińskiego Ministry of Industry and Information Technology (MIIT) wynika, że w grudniu zeszłego roku liczba użytkowników komórek w Państwie Środka zwiększyła się w porównaniu z listopadem o 1,19 proc., a wobec analogicznego okresu roku poprzedniego o 16,55 proc.

Użytkownicy telefonów komórkowych stanowią 56,3 proc. całkowitej populacji Chin. Dla porównania, na koniec grudnia w kraju było 313,69 miliona osób korzystających z telefonii stacjonarnej, co przekłada się na penetrację rzędu 23,6 proc.

Z danych MIIT wynika również, że w ostatnim miesiącu 2009 roku mobilni subskrybenci z Chin wysłali 67,34 miliarda wiadomości SMS, co daje dzienną średnią 2,92 tego typu wiadomości na jednego użytkownika.

Author widget background

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Nowa prezes wydawcy "Super Expressu"

Nowa prezes wydawcy "Super Expressu"

Ma program w Kanale Zero. Ogłosił SOR, żeby odwołać Trzaskowskiego

Ma program w Kanale Zero. Ogłosił SOR, żeby odwołać Trzaskowskiego

Łukasz Słotwiński executive creative directorem w Walk Creative

Łukasz Słotwiński executive creative directorem w Walk Creative

Stanowski pokazał nowy rekord wyświetleń w Kanale Zero. Efekt afery szpitalnej

Stanowski pokazał nowy rekord wyświetleń w Kanale Zero. Efekt afery szpitalnej

Praca, dom, obowiązki, czyli główna wymówka Polaków. W jaki sposób wprowadzić trening do naszych grafików?
Materiał reklamowy

Praca, dom, obowiązki, czyli główna wymówka Polaków. W jaki sposób wprowadzić trening do naszych grafików?

Przejście z Gońca do Agory. Nowy dziennikarz "Wyborczej" i Gazeta.pl

Przejście z Gońca do Agory. Nowy dziennikarz "Wyborczej" i Gazeta.pl