STS z serwisem i spotami o szkodliwości pornografii dla dzieci (wideo)

Stowarzyszenie Twoja Sprawa uruchomiło serwis oPornografii.pl zwracający uwagę dla szkodliwość dostępu dzieci do pornografii. Wspiera to kampania przygotowała przez firmy marketingowe Telescope i Papaya Films.

Udostępnij artykuł:
STS z serwisem i spotami o szkodliwości pornografii dla dzieci (wideo)

- Portal oPornografii.pl jest dla tych, którzy szukają rzetelnej i aktualnej wiedzy na temat zagrożeń związanych z pornografią. Lekarzom i terapeutom dajemy unikatową możliwość aktywnej dyskusji i wymiany doświadczeń na forum, a wszystkim czytelnikom dostarczamy informacji o tym, co można zrobić, by chronić najmłodszych. Chcemy zwrócić uwagę na konieczność ograniczenia zbyt łatwego dostępu do internetowej pornografii dla dzieci i potrzebę rozmowy o tym zagrożeniu - opisuje Izabela Karska, psycholog, ekspert Stowarzyszenia Twoja Sprawa.

Serwis oPornografii.pl jest skierowany zarówno do rodziców, lekarzy i nauczycieli, jak też urzędników oraz przedstawicieli wymiaru sprawiedliwości, zwłaszcza policjantów i prokuratorów. Na stronie dostępne są teksty, wywiady i porady ekspertów opisujące różne aspekty zjawiska pornografii: konsekwencje jej oglądalni, możliwości ochrony dzieci przed nią, przepisy w tym zakresie oraz informacje o już podejmowanych działaniach.

 

Uruchomienie witryny jest odpowiedzią na wyniki badań Instytutu Profilaktyki Zintegrowanej, z których wynika, że 62 proc. chłopców i 21 proc. dziewcząt w wieku 14-16 lat ogląda treści pornograficzne, z czego niemal połowa robi to na smartfonie. Ponad 22 proc. chłopców w wieku 14-16 lat ogląda pornografię kilka razy w tygodniu, a 11 proc. robi to co najmniej raz dziennie.

Witrynę zaprojektowała i wdrożyła agencja Autentika. Przygotowanie serwisu został wsparte z Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest minister sprawiedliwości.

 

Start oPornografii.pl wspiera kampania, którą przygotowały agencja marketingu społecznego Telescope (kreacja) oraz dom produkcyjny Papaya Films (produkcja spotów).

grafika

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Patrycja Ryło kierownikiem zespołu w CCMS

Patrycja Ryło kierownikiem zespołu w CCMS

Martin Stysiak starszym kierownikiem ds. public affairs w Play

Martin Stysiak starszym kierownikiem ds. public affairs w Play

Szymon Koćmiel szefem marketingu w Eternis

Szymon Koćmiel szefem marketingu w Eternis

OpenAI znosi limity czatów tekstowych w darmowym ChatGPT

OpenAI znosi limity czatów tekstowych w darmowym ChatGPT

Algida i Uniqlo przygotowały wspólną kolekcję

Algida i Uniqlo przygotowały wspólną kolekcję

Katarzyna Mąkólska odpowiada za komunikację w Novo Nordisk

Katarzyna Mąkólska odpowiada za komunikację w Novo Nordisk