Prasowe tytuły 2005 roku przyznane

Sukces "Gazety Wyborczej", Bonnier Business Polska, Bauera, J. Pawlaka i Edytor Press.

masz
masz
Udostępnij artykuł:

Tygodnik "Media & Marketing Polska" przyznał tytuły roku 2005 za wyróżniającą się działalność na rynku dzienników.

Tytuł Dziennika Roku uzyskała "Gazeta Wyborcza".

- "Gazeta Wyborcza" potwierdza siłę swojej marki. Jest jednak nie tylko symbolem przemian ustrojowych w naszym kraju, co było kiedyś jej główną walutą. Aktywne obudowywanie marki umacnia pozycję "Gazety", która podnosi sprzedaż egzemplarzową i wpływy z reklam. Poszukuje czytelników o różnorodnych potrzebach. Jest towarem z misją przynoszącym Agorze realne dochody - napisano uzasadniając wybór "Gazety" na Dziennik Roku.

"Wydawcą roku" uznano Bonnier Business Polska, wydawcę "Pulsu Biznesu".

- "Puls Biznesu" po wyjściu w ubiegłym ro ku na finansową prostą zdecydowanie nabiera rozpędu. Poprawia wyniki zarówno na poziomie przychodów, jak i zysków, umacnia swoją markę poprzez kolejne szeroko zakrojone projekty rankingów dla firm, z których sztandarowym pozostają niezmiennie "Gazele Biznesu " - czytamy w uzasadnieniu.

Tytuł "TV-Guide roku" przypadł "Imperium TV" (Wydawnictwo Bauer)

- Pismo stara się być bardziej wyraziste niż oferta konkurencji. Przemyślana rozbudowa formuły przynosi wymierne korzyści, czego dowodzą wzrosty sprzedaży, czytelnictwa i wpływów z reklam - napisano w uzasadnieniu.

Redaktorem naczelnym roku został  Janusz Pawlak, "Nowiny".

- Jest rasowym dziennikarzem i redaktorem; teksty dziennikarskie i audycje radiowe przygotowywał od wczesnej młodości. "Nowiny" pod jego kierunkiem stawiają na jak najbliższy kontakt z regionem, użyteczność oraz dodatki przyciągające do gazety nowych odbiorców - czytamy w uzasadnieniu.

Najlepszą witrynę internetową ma wydawca "Dziennika Wschodniego" - Edytor Press.

- dziennikwschodni.pl to świetnie robiony serwis, stanowiący wizytówkę lubelskiego "Dziennika Wschodniego". Jak na dziennik przystało, główną część zajmują informacjenewsowe. Jak na gazetę regionalną przystało, obok doniesień z Lublina są informacje z regionu, podzielone na poszczególne miasta. Serwis stanowi przykład, jak można prowadzić aktualną, a jednocześnie lekką (w sensie technicznym) witrynę, gdzie nadmiar szczegółów nie przytłacza, ale pozwala skupić się na poszukiwanej informacji - uzasadnia redakcja.

A jaka jest Państwa opinia?

masz
Autor artykułu:
masz
Author widget background

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Więcej sklepów w Polsce. Pierwszy wzrost od prawie dwóch dekad

Więcej sklepów w Polsce. Pierwszy wzrost od prawie dwóch dekad

Poczta Polska chce być jak InPost i DHL. Kurierzy na umowach B2B

Poczta Polska chce być jak InPost i DHL. Kurierzy na umowach B2B

Reklamodawcy kontra Polsat. "Jesteśmy karani za to, że chcemy kupić samą telewizję"

Reklamodawcy kontra Polsat. "Jesteśmy karani za to, że chcemy kupić samą telewizję"

Zwolnienia w Agorze. Szefowa "Solidarności": czy zarząd też coś sobie okroi?

Zwolnienia w Agorze. Szefowa "Solidarności": czy zarząd też coś sobie okroi?

O decyzjach klientów galerii handlowych i wykorzystaniu reklamy
Materiał reklamowy

O decyzjach klientów galerii handlowych i wykorzystaniu reklamy

Fuzja ośrodków TVP i rozgłośni regionalnych? "To stworzyłoby silne media regionalne"

Fuzja ośrodków TVP i rozgłośni regionalnych? "To stworzyłoby silne media regionalne"