Premiera "Tańca z Gwiazdami" w cieniu kontrowersji. Polsat odcina się od nagrania, aktorka przeprasza.

Polsat dystansuje się od kontrowersyjnego filmiku uczestników "Tańca z Gwiazdami", którzy "modlili się" do jurorów programu. Po krytyce, z jaką nagranie spotkało się w sieci, głos zabrała też jego autorka, Maja Bohosiewicz. "Przyznajemy, że tym razem popełniliśmy błąd" – napisała.

Kamila Meller
Kamila Meller
Udostępnij artykuł:
Premiera "Tańca z Gwiazdami" w cieniu kontrowersji. Polsat odcina się od nagrania, aktorka przeprasza.
Maja Bohosiewicz i Albert Kosiński

W niedzielę w Polsacie ruszyła 17. edycja "Tańca z Gwiazdami", która oprócz tradycyjnej rywalizacji uczestników uświetni jubileusz 20-lecia programu w Polsce. Start sezonu jednak przyćmiły kontrowersje związane z nagraniem, które Maja Bohosiewicz zamieściła na Instagramie.

W filmiku aktorka wraz z Tomaszem Karolakiem, Aleksandrem Sikorą, Barbarą Bursztynowicz i trenującymi ich tancerzami modlą się do jurorów o lepsze noty. Nagranie, które usunięto z sieci (jest jednak dostępne na profilu pandociekliwy), spotkało się z krytyką internautów, skierowaną zarówno na uczestników "modlitwy", jak i na stację.

Krytyczne głosy pojawiły się także na oficjalnym profilu programu w mediach społecznościowych. Polsat podkreślił, że nie odpowiada za treści zamieszczane przez uczestników w mediach społecznościowych.

"Nagranie nie było inicjowane przez stację ani nie współtworzyliśmy go. Gwiazdy i tancerze sami prowadzą swoje social media, nie odpowiadamy za treści, które tam zamieszczają" – oświadczyła stacja w odpowiedzi na pytania serwisu Plotek.pl.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Spot Jubileuszowej edycji Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami | Polsat Jesień 2025

Maja Bohosiewicz o kontrowersyjnym filmiku: "to forma żartu"

W poniedziałek po południu głos w sprawie zabrała także Maja Bohosiewicz i jej taneczny partner, publikując na Instagram Stories oświadczenie o następującej treści:

"Drodzy, wiemy, że jeden z naszych reelsów wzbudził sporo emocji. Dla nas w trakcie nagrania była to forma żartu, lekkiego pastiszu – coś, co w naszej ocenie miało być zabawne i pokazać dystans.

Zdajemy sobie jednak sprawę, że nie każdy tak to odebrał. Dlatego nagranie już zniknęło – bo naszym celem jest tworzyć przestrzeń rozrywki, a nie budzić poczucie niesmaku czy kontrowersje.

Przyznajemy, że tym razem popełniliśmy błąd i sypiemy głowę popiołem. Dziękujemy też za wszystkie reakcje – traktujemy je jako ważną lekcję, która pozwala nam lepiej rozumieć Waszą perspektywę.

Chcemy, żeby to, co tu oglądacie, było źródłem dobrej energii i lekkości. To zawsze jest dla nas kierunek".

Oświadczenie zamieszczone przez Maję Bohosiewicz
Oświadczenie zamieszczone przez Maję Bohosiewicz © Instagram

Uczestnicy 17. edycji "Tańca z gwiazdami"

Maja Bohosiewicz to jedna z 11 gwiazd bieżącej edycji "Tańca z gwiazdami. Poza aktorką w rywalizacji o Kryształową Kulę i podwojoną z okazji jubileuszu programu nagrodę pieniężną biorą udział także: Tomasz Karolak, Barbara Bursztynowicz, Ewa Minge, Wiktoria Gorodecka, Lanberry, Aleksander Sikora, Maurycy Popiel, Mikołaj "Bagi" Bagiński, Marcin Rogacewicz oraz Katarzyna Zillmann.

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Republika sprzedaje reklamy bez pośredników. Najdroższe za ponad 10 tys. zł

Republika sprzedaje reklamy bez pośredników. Najdroższe za ponad 10 tys. zł

KRRiT żąda wyjaśnień. Chodzi o zmiany w kanale TVP

KRRiT żąda wyjaśnień. Chodzi o zmiany w kanale TVP

Nowa redaktor naczelna Energetyka24. Zastąpi Jakuba Wiecha

Nowa redaktor naczelna Energetyka24. Zastąpi Jakuba Wiecha

"Must Be The Music" od trzech tygodni na antenie. Znamy widownię

"Must Be The Music" od trzech tygodni na antenie. Znamy widownię

Egipt dla aktywnych – polecane wycieczki i sportowe atrakcje
Materiał reklamowy

Egipt dla aktywnych – polecane wycieczki i sportowe atrakcje

Big techy winne w głośnym procesie wytoczonym przez nastolatkę

Big techy winne w głośnym procesie wytoczonym przez nastolatkę