Reklama telewizyjna w poczcie elektronicznej

Telewizja w mailu - tego kanału nie da się przełączyć

Redakcja Wirtualne Media
Redakcja Wirtualne Media
Udostępnij artykuł:

Internet dynamicznie wkroczył w nasze codzienne życie. Według ostatniego raportu Jupiter Research, coraz częściej rezygnujemy z oglądania telewizji na rzecz surfowania po sieci. W takiej sytuacji reklamodawcy zauważają, że Internet to coraz lepsze narzędzie komunikacji i sposób dotarcia do potencjalnych konsumentów z ofertą czy usługą, którą mają do zaoferowania.

Dodatkowym atutem Internetu jako medium są jego możliwości reklamowe. Potwierdzeniem tego jest możliwość umieszczania spotów TV w witrynach internetowych, jak również najnowsza forma e-reklamy - VideoMail. "Zawsze staraliśmy się rozwijać rynek reklamy on-line i szukać dla naszych klientów najlepszych i najbardziej kreatywnych rozwiązań. Nie inaczej było w kampanii Max Profit operatora telefonii komórkowej Polkomtel S.A., w której po raz pierwszy w Polsce wykorzystano VideoMail" - mówi Jacek Kołtonik z CR Media Consulting S.A.

Poprzez wykorzystanie powszechnego formatu .wmv można wysłać drogą e-mailową telewizyjny spot reklamowy. Jest to unikatowa możliwość wyświetlenia telewizyjnego spotu reklamowego w sposób bardzo spersonalizowany. Spot reklamowy w e-mail może być wysłany do dowolnej grupy celowej. Jedynym ograniczeniem są zmienne demograficzno-społeczne, według których jest podzielona baza rekordów, z której korzysta klient. "Dodatkową zaletą VideoMailingu jest wykorzystanie spotu reklamowego przygotowanego na potrzeby telewizji w Internecie. Pozwala to na ujednolicenie strategii komunikacji w sieci z telewizją i obniża koszty produkcji reklam" - dodaje Tomasz Piątkowski z Departamentu Internet CR Media Consulting S.A.

VideoMail jest zwykłym dokumentem HTML z ofertą reklamową. W treść reklamy wkomponowany jest ekran o dowolnych rozmiarach, w którym jest emitowany film reklamowy w formacie .wmv. Film w mailu można obejrzeć w poczcie poprzez WWW, jak również odczytać za pomocą popularnych klientów poczty elektronicznej, takich jak Outlook Express czy Microsoft Outlook.

VideoMail w kampanii Max Profit został rozesłany do właścicieli, dyrektorów i kierowników firm z bazy adresowej wortalu finansowego Money.pl - należącego do sieci reklamowej Ad.net. Za zakup i planowanie kampanii Polkomtel S.A. odpowiedzialny jest dom mediowy McCann Universal przy współpracy z CR Media Consulting S.A.

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Ziętara zginął, bo był dziennikarzem. Kto i dlaczego straszy teraz media, które o tym piszą?

Ziętara zginął, bo był dziennikarzem. Kto i dlaczego straszy teraz media, które o tym piszą?

KRRiT przedłuża koncesje. Chodzi m.in. o stacje Polsatu i Canal+

KRRiT przedłuża koncesje. Chodzi m.in. o stacje Polsatu i Canal+

Polsat Box udostępnił za darmo wiele kanałów

Polsat Box udostępnił za darmo wiele kanałów

Współpracownica Agory bez pieniędzy po porodzie? Firma odpowiada "Solidarności"

Współpracownica Agory bez pieniędzy po porodzie? Firma odpowiada "Solidarności"

KRRiT zaakceptowała plany mediów publicznych. Co z likwidacją kanałów TVP?

KRRiT zaakceptowała plany mediów publicznych. Co z likwidacją kanałów TVP?

Dwa nowe tytuły w ofercie InPostu. Zamówisz je do Paczkomatu

Dwa nowe tytuły w ofercie InPostu. Zamówisz je do Paczkomatu