Routery Netgear bardziej mobilne dzięki firmie Ericsson

  • Mobilne moduły szerokopasmowe 3G od firmy Ericsson w routerach Netgear
  • Internet w dostępnej cenie w miejscach pozbawionych infrastruktury kablowej
  • Umożliwia dostęp do Internetu w autobusach, pociągach, samochodach, na łodziach  

Redakcja Wirtualne Media
Redakcja Wirtualne Media
Udostępnij artykuł:

Netgear jest wiodącą marką na świecie w segmencie małych i średnich routerów przeznaczonych do użytku w zarówno w firmie, jak i w domu. Ericsson dostarczy mobilne moduły szerokopasmowe do produktów Netgear.

Opcja łączności mobilnej w routerach staje się coraz bardziej popularna w wielu krajach jako ciekawa alternatywa dla sieci przewodowych lub rozwiązanie zastępujące czasowo to połączenie. Ericsson i Netgear połączyły swoje wysiłki, aby rozszerzyć mobilny rynek szerokopasmowy o nowe aplikacje, obszary i segmenty. Skorzystają na tym również operatorzy mobilni, gdy ich klienci przekonają się, że mogą wykorzystywać sieci 3G do jednoczesnego używania kilku aplikacji pobierających dane.

Michael Clegg, vice president oraz general manager w Netgear Service Provider powiedział:

“Jesteśmy szczęśliwi, że możemy współpracować z firmą Ericsson, światowym liderem w obszarze szerokopasmowych technologii mobilnych. Taka współpraca sprzyja naszej pozycji z operatorami telefonii komórkowej. W rezultacie mobilna platforma może być przeniesiona do większych szybkości wraz z nowymi funkcjami. Jest to korzystne partnerstwo dla obu stron.”

Mats Norin, szef produktu Mobile Broadband Modules w firmie Ericsson, dodał:

"Mobilna łączność szerokopasmowa z wykorzystaniem sieci HSPA w routerach otwiera nowe możliwości zastosowania w domu i biurze. Cieszymy się z dostarczania mobilnych usług szerokopasmowych do nowego segmentu - do routerów Netgear."

Nowy router z Netgear łączy technologię HSPA ze standardem 802.11n oraz Ethernet LAN. Wspiera 270 Mbps podczas korzystania z bezprzewodowej sieci LAN i oferuje kompletny firewall. Pozwala również szybko pobierać duże pliki i odtwarzać multimedia czasie rzeczywistym wysokiej jakości.

Technologia 3G/HSPA została wdrożona w ponad 300 sieciach operatorów w ponad 130 krajach. Oprócz dostarczania infrastruktury i usług sieciowych, Ericsson  jest również producentem mobilnych modułów szerokopasmowych HSPA. Do tej pory Ericsson oficjalnie ogłosił zawarcie umów na dostawę modułów szerokopasmowych do laptopów firm: LG, Toshiba, Dell, Lenovo i Sony.

Nowy router z opcją dostępu do sieci 3G będzie prezentowany w przestrzeni wystawowej firmy Ericsson, Hall 6, La Fira, Barcelona podczas GSMA Mobile World Congress w dniach 15-18 lutego 2010. Aby obejrzeć pokaz należy posiadać zaproszenie. Przedstawicieli mediów prosimy o kontakt z  Ericsson Corporate Public & Media Relations.

Ericsson, największy na świecie dostawca technologii i usług dla operatorów telekomunikacyjnych, jest liderem w dziedzinie technologii mobilnych 2G, 3G i 4G i obsługuje sieci, z których korzysta ponad miliard abonentów. Zajmuje również czołową pozycję na rynku usług zarządzanych. Oferta firmy obejmuje infrastrukturę sieci stacjonarnych i komórkowych, usługi telekomunikacyjne, oprogramowanie oraz rozwiązania szerokopasmowe i multimedialne dla operatorów, przedsiębiorstw i branży medialnej. Spółki joint venture Sony Ericsson i ST-Ericsson zapewniają klientom osobiste urządzenia komunikacji mobilnej wyposażone w bogaty zestaw funkcji.

Ericsson realizuje swój długofalowy cel, jakim jest „stać się siłą napędową postępu w świecie komunikacji” poprzez innowacje, zaawansowane technologie oraz rozwiązania biznesowe zgodne z zasadami zrównoważonego rozwoju. Firma powstała w 1876 r. Ma centralę w Sztokholmie. Działa w 175 krajach i zatrudnia ponad 75 000 pracowników. W 2008 r. uzyskała przychody w wysokości 209 mld SEK (32,2 mld USD). Ericsson jest notowany na giełdzie NASDAQ OMX w Sztokholmie i NASDAQ w Nowym Jorku.

Zapraszamy na:

www.ericsson.com/pl

www.twitter.com/ericsson_poland

www.youtube.com/ericssonpolska

grafika

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

KRRiT przedłuża koncesje. Chodzi m.in. o stacje Polsatu i Canal+

KRRiT przedłuża koncesje. Chodzi m.in. o stacje Polsatu i Canal+

Polsat Box udostępnił za darmo wiele kanałów

Polsat Box udostępnił za darmo wiele kanałów

Współpracownica Agory bez pieniędzy po porodzie? Firma odpowiada "Solidarności"

Współpracownica Agory bez pieniędzy po porodzie? Firma odpowiada "Solidarności"

KRRiT zaakceptowała plany mediów publicznych. Co z likwidacją kanałów TVP?

KRRiT zaakceptowała plany mediów publicznych. Co z likwidacją kanałów TVP?

Dwa nowe tytuły w ofercie InPostu. Zamówisz je do Paczkomatu

Dwa nowe tytuły w ofercie InPostu. Zamówisz je do Paczkomatu

Nowa prezeska wydawcy "Pisma"

Nowa prezeska wydawcy "Pisma"