Ruszyło Radio Ostrowiec

W poniedziałek wystartowało Radio Ostrowiec (Dlf Invest), wypełniając w ten sposób zapisy koncesji, którą nadawca uzyskał w marcu 2016 roku. Radio nadaje od godz. 6.00, na częstotliwości 95,2 MHz.

jk
jk
Udostępnij artykuł:

O nadawanie w Ostrowcu na tej częstotliwości starali się od 2014 roku m. in. Grupa Radiowa Agory, Radio Rekord FM, International Communication (Radio Wawa), Radio Eska, Ego Med, Eurozet Radio, Radio Top oraz Agencja Radiowo-Telewizyjna Fama. Ostatecznie Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przyznała koncesję na nadawanie w Ostrowcu spółce Dlf Invest.

Od chwili nadania koncesji, Radio Ostrowiec nadawało na przyznanej częstotliwości wyłącznie muzykę. Start radiostacji możliwy był po skompletowaniu załogi i zaplecza. Audycje teraz nadawane są od godz. 6.00. - Udało nam się zgromadzić zespół młodych, ambitnych i pełnych ciekawych pomysłów osób - mówi dla serwisu Ostrowiecswietokrzyski.naszemiasto.pl redaktor naczelna Radia Ostrowiec, Joanna Gergont.

Redakcję tworzą Tomek Horojdko, Weronika Goworowska, Bartek Dybiec, Joanna Gergont, Dawid Romanik, Magda Jurkowska i Paweł Wyrębkiewicz. Wydawcą jest Filip Lichota.

Zespół przygotowuje co godzina własne serwisy informacyjne, obejmujące zasięgiem miasto i powiat Ostrowiec, a także krajowe i zagraniczne. Ramówka wciąż powstaje, ale już wiadomo, że znajdą się w niej programy motoryzacyjne, technologiczne, kulturalne i informacyjne. W paśmie przedpołudniowym zapraszani będą goście z różnych dziedzin życia lokalnego. Będą też programy lifestylowe. W soboty redakcja planuje prezentować na antenie audycje podróżnicze, zaś w niedziele nadawane będą interaktywne audycje o disco-polo. Ramówka ma się skrystalizować dopiero jesienią.

Radio posiada także własny serwis internetowy – Radioostrowiec.pl.

Author widget background

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Właściciel TVN nie nadążył za spadkami w telewizji? Paramount chce inwestować w newsy

Właściciel TVN nie nadążył za spadkami w telewizji? Paramount chce inwestować w newsy

Dziennikarz TVP Info wylicza polityków PiS. Tylu nie chciało przyjść do programu

Dziennikarz TVP Info wylicza polityków PiS. Tylu nie chciało przyjść do programu

Wi-Fi w samolotach. LOT zaczął montaż

Wi-Fi w samolotach. LOT zaczął montaż

Dymisja szefa cyber policji. Był przesłuchiwany ws. Pegasusa

Dymisja szefa cyber policji. Był przesłuchiwany ws. Pegasusa

Chińscy hakerzy włamali się do FBI? Trwa śledztwo

Chińscy hakerzy włamali się do FBI? Trwa śledztwo

Sukces streamingu. W tym kraju DAZN jedynym nadawcą całego mundialu

Sukces streamingu. W tym kraju DAZN jedynym nadawcą całego mundialu