Starcie gigantów Walkman vs. iPod

W piątek, punktualnie o północy, brytyjski sklep Orange zainaugurował rozpoczęcie sprzedaży nowego telefonu Sony Ericcson W800i wyposażonego w Walkman.

kk
kk
Udostępnij artykuł:

W ostatnim ćwierćwieczu firma Sony sprzedała na całym świecie 340 milionów różnego rodzaju Walkmanów. Były wśród nich urządzenia odtwarzające zarówno kasety jak i krążki CD. Cały rozpęd wyhamowały minidyski, które "pogrążyły" firmę i jej sztandarowy produkt. Dodatkowo jakiś czas później, w 2001 roku, na rynek wszedł odtwarzacz MP3 firmy Apple - iPod.

Nowy model telefonu W800i ma zawdzięczać swój rynkowy sukces właśnie nazwie Walkman. Czy to wystarczy by pokonać iPoda? Pierwsze wrażenia są bardzo obiecujące, zwłaszcza jeśli idzie o wygląd zewnętrzny, ponieważ W800i zachwyca doskonałą kompozycją kolorystyczną obudowy. Niestety dalej jest już nieco gorzej. Ilość pamięci, wystarcza na przechowywanie zaledwie 125 utworów, a to zdecydowanie mniej od tego co oferuje iPod ze swoją 60GB pamięcią i miejscem na około 15.000 utworów. Plusem W800i będzie z pewnością doskonałe radio FM oraz 2 Mpix  aparat cyfrowy i oczywiście możliwość wykonywania połączeń i wysyłania wiadomości sms oraz MMS.

Który z gigantów wygra to starcie? Przekonamy się już wkrótce.

Author widget background

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Big Picture pracuje dla Małycha Agency

Big Picture pracuje dla Małycha Agency

Badanie: co 4. przedsiębiorczyni uważa, że osiągnęła sukces finansowy

Badanie: co 4. przedsiębiorczyni uważa, że osiągnęła sukces finansowy

Agencja Hand Made ma dwóch nowych klientów

Agencja Hand Made ma dwóch nowych klientów

Agora z dyrektorami sprzedaży 1Digital w dwóch regionach

Agora z dyrektorami sprzedaży 1Digital w dwóch regionach

adQuery zatrudnia i awansuje

adQuery zatrudnia i awansuje

Lech w letniej kampanii "wraca na działki"

Lech w letniej kampanii "wraca na działki"