"The Best Of" - największe przeboje Ania Dąbrowskiej

Ania Dąbrowska od kilku dni zwodzi swoich fanów kolejnymi porcjami niespodzianek. Dziś już wiadomo, że artystka przygotowała nowe wydawnictwo.

pr / zp / megafon
pr / zp / megafon
Udostępnij artykuł:

Płyta "The Best Of" pojawi się w sklepach 10 listopada. Album ukaże się również na podwójnym winylu już 24 listopada. Wydawnictwo z największymi hitami wokalistki promuje nowy singel "Z Tobą nie umiem wygrać".

Kompilacja zawiera 15 utworów, pokazujących pełen przekrój i ewolucję muzycznego stylu Artystki. Listę utworów na "The Best Of" otwierają single z jej avant-popowego, delikatnie elektronicznego debiutu. Znajdziemy na niej także wszystkie przeboje z okresu fascynacji stylem retro - akustyczne, nawiązujące do polskiej muzyki lat 60. i 70. piosenki z "Kilku historii na ten sam temat", nieco bardziej eklektyczne, zagłębiające się raz w estetykę lat 50. ("Nigdy więcej nie tańcz ze mną"), raz w epokę disco ("W spodniach czy w sukience") utwory z jej trzeciego albumu, a także "Bang Bang" z albumu "Ania Movie" z filmowymi piosenkami. Nie zabrakło także utworów z dwóch płyt, na których Ania zwróciła się w kierunku współczesnego popu - bardziej alternatywnej, słodko-gorzkiej "Bawię się świetnie" oraz przebojowej, podwójnie platynowej "Dla naiwnych marzycieli". Na płytę trafiły również dwa ostatnie radiowe hity, czyli filmowy "Porady na zdrady (Dreszcze)" oraz "Nieprawda" w remiksie Gromieego.

Oto tracklista:Tracklista:1. Z Tobą nie umiem wygrać2. W głowie3. Tego chciałam4. Nigdy więcej nie tańcz ze mną5. W spodniach czy w sukience6. Trudno mi się przyznać7. Nieprawda8. Bawię się świetnie9. Nigdy nie mów nigdy10. Charlie, Charlie11. Czekam...12. Wiosna13. Bang Bang14. Porady na zdrady [Dreszcze]15. Nieprawda (Gromee Remix)

Z nowym singlem wokalistka rusza w trasę, której harmonogram przedstawia się następująco:

15 października - Zabrze, Dom Muzyki i Tańca16 października - Rzeszów, Filharmonia29 października - Poznań, Sala Ziemi31 października - Warszawa, Palladium19 listopada - Gdańsk, Filharmonia Bałtycka21 listopada - Lublin, CSK25 listopada - Szczecin, Gościnny występ na koncercie zespołu Hey28 listopada - Szczecin, Filharmonia30 listopada - Wrocław, A29 grudnia - Kraków, Studio Festiwal Synestezje

Każdy z sześciu dotychczasowych albumów studyjnych Anny Dąbrowskiej pokrył się platyną. Dąbrowska nagrodzona została dziewięcioma Fryderykami, a melodie i teksty jej autorstwa mają w swoim katalogu m.in. Maryla Rodowicz, Monika Brodka, Beata Kozidrak, Ania Wyszkoni, Andrzej Piaseczny czy Krzysztof Krawczyk.

Jej ostatni album, "Dla naiwnych marzycieli", zadebiutował na pierwszym miejscu Oficjalnej Listy Sprzedaży już w dniu premiery (tj. 4 marca 2016). Płyta została wyróżniona Fryderykiem, a przez ZPAV podwójną platyną.

Wszystkie rekordy pobiła jednak piosenka nagrana do filmu. "Porady na zdrady (Dreszcze)" to największy przebój w jej karierze (38 milionów odtworzeń na YouTube) od czasu debiutanckiego "Tego chciałam".

pr / zp / megafon
Autor artykułu:
pr / zp / megafon
Author widget background

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

W Republice Kłeczek z Sasinem morsują i siedzą w saunie. "Tydzień przygotowywał się do odcinka"

W Republice Kłeczek z Sasinem morsują i siedzą w saunie. "Tydzień przygotowywał się do odcinka"

Wraca Luiza Jurgiel-Żyła. Została rzeczniczką prasową Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego

Wraca Luiza Jurgiel-Żyła. Została rzeczniczką prasową Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego

Kolejny kraj chce blokady social mediów dzieciom

Kolejny kraj chce blokady social mediów dzieciom

Związkowcy dogadali się z Agorą. Przed zwolnieniami będą dobrowolne odejścia

Związkowcy dogadali się z Agorą. Przed zwolnieniami będą dobrowolne odejścia

O decyzjach klientów galerii handlowych i wykorzystaniu reklamy
Materiał reklamowy

O decyzjach klientów galerii handlowych i wykorzystaniu reklamy

Naczelny "Die Welt" odchodzi. Zarzuty po imprezie firmowej z alkoholem

Naczelny "Die Welt" odchodzi. Zarzuty po imprezie firmowej z alkoholem