Radiowa Trójka otworzy swoje podwoje w niedzielę 22 marca. Słuchacze będą mogli zajrzeć za kulisy kultowej rozgłośni między 11:00 a 17:00. – Na miejscu będzie można spotkać naszych dziennikarzy, zobaczyć radiowe studia, nagrać się w studiu radiowym i video, zobaczyć studio emisyjne, a także wybrać piosenkę i zadedykować ją na antenie – przekazała portalowi Wirtualnemedia.pl naczelna Programu III Polskiego Radia.
Wizyta w Trójce będzie też okazją do spotkania z dziennikarzami rozgłośni – nie tylko tymi, którzy są gospodarzami niedzielnych audycji.
– Tego dnia będziemy tu wszyscy, a dodatkowo niektóre audycje zmienią swój zwyczajowy format – np. program Jana Emila Młynarskiego zostanie poprowadzony ze studia im. Agnieszki Osieckiej, a "Rezydencja" Justyny Grabarz będzie miała bohatera zbiorowego – naszych słuchaczy. Oczywiście nie zabraknie niespodzianek – zdradza Agnieszka Szydłowska.

Chcemy wrócić do tradycji spotkań z naszymi słuchaczami i słuchaczkami w budynku Trójki. Przez lata były to bardzo fajne i ważne momenty w naszym roku. Myśleliśmy o tym od samego początku pracy nad odbudowaniem rangi naszej stacji, ale sprawy komplikował remont dachu budynku. Rusztowania zostały zdjęte – my otwieramy szeroko drzwi
Radiowa tradycja wraca po latach
Redakcję przy Myśliwieckiej 3/5/7 w Warszawie po raz ostatni w ramach dni otwartych można było odwiedzić w maju 2017 roku. Już wtedy głośno mówiło się jednak o upolitycznieniu rozgłośni kierowanej przez Adama Hlebowicza. Tak jak i wtedy, tak i dziś zaproszenie słuchaczy na Myśliwiecką związane jest z urodzinami Programu Trzeciego.
Radiowa Trójka nadaje od ponad 60 lat. Będzie grać analogowo
Dokładnie 1 kwietnia Trójka skończy 64 lata, a dzień otwarty będzie wstępem do obchodów urodzin rozgłośni, które także będą obfitować w niespodzianki dla słuchaczy. Jubileusz rozgłośni wpisze się w szerszy kontekst – 100-lecie Polskiego Radia, stąd liczne pomysły, które zabiorą odbiorców w podróż w czasie i przypomną radio z czasów analogowych.

Tego dnia robimy coś bez precedensu – wpisujemy nasze urodziny w 100-lecie Polskiego Radia. Postanowiliśmy przygotować list miłosny do radia jako wynalazku, zrobić happening i spróbować, jak to było 100 lat temu. Specjalne wydanie "Zapraszamy do Trójki" (16:00-18:00) zrealizujemy tak jak w radiu sprzed wieku – tylko studio i mikrofon. Jingle, oprawa muzyczna, piosenki – wszystko będzie wykonywane na żywo. Goście – również na żywo. Przez dwie godziny nie skorzystamy z taśmy, pliku w komputerze czy płyty CD. Jedyne, co będzie pochodziło z XXI wieku, to streaming video – nasza audycja będzie widoczna w internecie. Każdy będzie mógł sprawdzić, czy rzeczywiście stosujemy się do ograniczeń technologicznych.
Urodzinowy koncert Trójki z gwiazdami na scenie im. Agnieszki Osieckiej
Tego dnia radiowcy ponownie zapraszają słuchaczy na urodzinowy koncert pt. "Ustawiony Konkurs Piosenki vol. 2". Wydarzenie poprowadzi Artur Andrus, a na scenie im. Agnieszki Osieckiej wystąpią: Kasia Stankiewicz, Reni Jusis, Barbara Wrońska, Kasia Lins, zespół Metro, Waluś Kraksą Kryzysem i Andrzej Dąbrowski.











