TVN i Polsat ostro w dół, TVP1 nowym liderem w grupie komercyjnej

W minionym tygodniu na pozycji lidera oglądalności w rynku telewizyjnym znalazła się TVP1. Natomiast wśród widzów w grupie komercyjnej stacja ta awansowała na miejsce pierwsze. Szczegóły w tradycyjnym podsumowaniu tygodnia.

mk
mk
Udostępnij artykuł:

Udział liderującej TVP1 w okresie od 23 do 29 grudnia 2013 roku spadł o 0,77 pkt. proc. do 13,73 proc. - wynika z danych Nielsen Audience Measurement przygotowanych na zlecenie portalu Wirtualnemedia.pl.

Z czwartej na drugą lokatę awansowała TVP2, której udział w analizowanym okresie jednak zmniejszył się o 0,82 pkt. proc. i wyniósł 10,40 proc. Ostatnie miejsce podium należało do TVN, którego wynik wyniósł 9,81 proc., po spadku w porównaniu do poprzedniego tygodnia o 1,72 pkt. proc. Z kolei z drugiego na czwarte miejsce spadł Polsat (9,65 proc.; w dół o 1,99 pkt. proc.).Ogółem łączny udział czterech głównych stacji telewizyjnych w analizowanym okresie zmalał z 48,89 proc. do 43,59 proc. - jednego z najniższych tygodniowych wyników w historii prowadzenia pomiarów telemetrycznych.

Wysokimi udziałami w rynku telewizyjnym pochwalić się mogą takie kanały jak: TV Puls (3,76 proc.; + 0,63 pkt. proc.), TV4 (3,71 proc.; + 0,95 pkt. proc.), TVP Seriale (1,83 proc.; + 0,53 pkt. proc.), Puls 2 (1,61 proc.; + 0,20 pkt. proc.), TVP Rozrywka (1,36 proc.; + 0,47 pkt. proc.), TVP Regionalna (1,25 proc.; + 0,11 pkt. proc.), Polo TV (też 1,25 proc.; + 0,42 pkt. proc.), TV6 (1,06 proc.; + 0,39 pkt. proc.), TVP Polonia (0,97 proc.; + 0,34 pkt. proc.) oraz AXN (0,86 proc.; + 0,20 pkt. proc.).

Należy również zauważyć fakt, że aż 18 stacji w rankingu zanotowało udział wyższy od 1 proc.

W grupie 16-49 (docelowej dla stacji komercyjnych) z miejsca trzeciego na pozycję lidera awansowała TVP1, która zyskała tutaj 0,36 pkt. proc. do 10,85 proc. udziału. Drugie miejsce zajął TVN, którego udział zmniejszył się o 1,64 pkt. proc. do 10,79 proc. Natomiast z pozycji lidera na ostatnią lokatę podium spadł Polsat (w dół o 2,46 pkt. proc. do 10,72 proc. udziału).

Największą widownię w zeszłym tygodniu (7,65 mln widzów) zgromadził pokazany na antenie TVP1 „Teleexpress”.

Wśród hitów ratingowych tygodnia na drugim miejscu znalazła się także transmisja PŚ w skokach narciarskich w Oberstdorfie - inauguracyjne zawody 62. Turnieju Czterech Skoczni na antenie Jedynki zgromadziły średnio 7,13 mln widzów.

20 najlepiej oglądanych programów w dniach 23.12.2013 - 29.12.2013 - grupa 4+

20 najlepiej oglądanych programów w dniach 23.12.2013 - 29.12.2013 - grupa 16-49

 

 

 

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Janusz Mirowski kieruje digitalem i marketingiem w ePłatności i Przelewy24

Janusz Mirowski kieruje digitalem i marketingiem w ePłatności i Przelewy24

Nowy format piłki nożnej w Canal+. Grają byli członkowie kadry i youtuberzy

Nowy format piłki nożnej w Canal+. Grają byli członkowie kadry i youtuberzy

Hagi Cosmetics stawia na agencję Friends&Brands

Hagi Cosmetics stawia na agencję Friends&Brands

Parlament Europejski o zagrożeniach w social mediach i ze strony AI

Parlament Europejski o zagrożeniach w social mediach i ze strony AI

Netflix ujawnił plany na 2026 rok. Co zobaczymy?

Netflix ujawnił plany na 2026 rok. Co zobaczymy?

Przemysław Bryk przeszedł z Salestube do agencji Artegence

Przemysław Bryk przeszedł z Salestube do agencji Artegence