TVP dzięki sublicencji od Discovery pokaże igrzyska olimpijskie w 2018 i 2020 r.

Telewizja Polska i Discovery Communications podpisały porozumienie, w ramach którego TVP w swoich kanałach otwartych i serwisach internetowych będzie mogła pokazywać relacje z igrzysk olimpijskich w 2018 i 2020 roku.

tw
tw
Udostępnij artykuł:

Zgodnie z umową Telewizja Polska zyskała wyłączne prawa w Polsce do pokazywania w kanałach otwartych relacji z zimowych igrzysk olimpijskich w 2018 roku w Pjongczang i letnich igrzysk w 2020 roku w Tokio, a także niewyłączne prawa do transmisji w internecie (w formie streamingu, retransmisji i skrótów najważniejszych wydarzeń). Z pierwszej imprezy nadawca pokaże 200 godzin relacji, a z drugiej -  350 godzin. Nie podano finansowych warunków tego porozumienia.

Należący do Discovery Communications kanał Eurosport ma nadal pełne prawa do transmisji igrzysk w telewizji płatnej oraz poprzez swoje platformy cyfrowe.

To kolejne takie porozumienie TVP i Discovery. Jesienią 2015 roku publiczny nadawca kupił od Eurosportu sublicencję do transmisji zawodów Pucharu Świata w skokach narciarskich mężczyzn i biegach narciarskich kobiet przez trzy sezony, do wiosny 2018 roku.

##NEWS http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/eurosport-z-nowym-logo-promuje-sie-jako-dom-igrzysk-olimpijskich-wideo ##

- Igrzyska olimpijskie to wydarzenie bardzo ważne dla milionów Polaków. Dzięki zawartej umowie z TVP polscy widzowie będą mogli wybierać z bogatej oferty programowej - dostępnej zarówno w telewizji niekodowanej, kanałach tematycznych, a także na platformach cyfrowych i środowisku internetowym. Nigdy wcześniej nie mieli oni tak wielu możliwości kibicowania swoim idolom w ich olimpijskiej przygodzie - komentuje nową umowę Adam Widomski, dyrektor Eurosportu w Polsce.

- Telewizja Polska będzie towarzyszyła polskim sportowcom podczas kolejnych igrzysk olimpijskich. Imprezy sportowe z udziałem Polaków to wielkie narodowe święto. Dlatego misyjnym obowiązkiem publicznego nadawcy jest relacjonowanie tych najważniejszych wydarzeń sportowych, przy dbałości o najwyższą jakość realizowania transmisji. Przy Euro 2016 pokazaliśmy, że potrafimy to znakomicie połączyć! - podkreśla Jacek Kurski, prezes Telewizji Polskiej.

Discovery Communications w połowie 2015 roku kupiło prawa do transmisji na terenie Europy igrzysk olimpijskich, które odbędą się w latach 2018-2024, płacąc za to 1,3 mld euro. Podobne porozumienia o sublicencji jak teraz z TVP koncern zawarł w maju ub.r. z Czeską Telewizją, a w lutym ub.r. z BBC.

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Będzie mega fuzja. Netflix kupuje Warner Bros. Discovery bez telewizji

Będzie mega fuzja. Netflix kupuje Warner Bros. Discovery bez telewizji

Gwiazdor Modern Talking na Sylwestrowej Mocy Przebojów Polsatu. Obok Zenek Martyniuk, Beata Kozidrak i Skolim

Gwiazdor Modern Talking na Sylwestrowej Mocy Przebojów Polsatu. Obok Zenek Martyniuk, Beata Kozidrak i Skolim

Globalna awaria Cloudflare. Nie działała Canva, Downdetector i sklepy online

Globalna awaria Cloudflare. Nie działała Canva, Downdetector i sklepy online

Będą dwa nowe sezony "Hotelu Paradise". W programie dwie prowadzące

Będą dwa nowe sezony "Hotelu Paradise". W programie dwie prowadzące

Właściciel TVN wybierze Netfliksa? Ruszyły negocjacje ws. HBO Max

Właściciel TVN wybierze Netfliksa? Ruszyły negocjacje ws. HBO Max

Zmarł Rafał Kołsut. Jako dziecko był gwiazdą "Ziarna"

Zmarł Rafał Kołsut. Jako dziecko był gwiazdą "Ziarna"