TVP Historia na czele kanałów dokumentalnych w I półroczu. Discovery spadło na trzecie miejsce

W I półroczu br. na pozycję lidera oglądalności wśród kanałów dokumentalnych awansowała TVP Historia. Największym wzrostem pochwalić się mógł Polsat Viasat Nature, zaś najwięcej straciły BBC Earth i Discovery Channel.

Michał Kurdupski
Michał Kurdupski
Udostępnij artykuł:

Udział liderującej TVP Historii w I półroczu 2015 roku wyniósł 0,70 proc., po wzroście w skali roku o 28,36 proc. - wynika z danych Nielsen Audience Measurement. Warto dodać, że stacja ta nadaje w ramach naziemnej telewizji cyfrowej. W I półroczu 2014 roku zajmowała ona drugie miejsce.

Z trzeciej na drugą pozycję awansował kanał Fokus TV, także obecny w naziemnej telewizji cyfrowej. Jego udział w rynku to 0,67 proc., po wzroście o 49,44 proc. Kanał ten nadaje od maja ub.r., dlatego dane za I półrocze ub.r. dotyczą tylko maja i czerwca ub.r.

Natomiast z pierwszej na trzecią lokatę spadł Discovery Channel, którego udział w zeszłym miesiącu wyniósł 0,55 proc., po spadku o 27,78 proc.

Największym wzrostem pochwalić się mógł Polsat Viasat Nature, który jednak był ostatni. Udział tej stacji w analizowanym miesiącu zwiększył się bowiem o 73,91 proc. do 0,04 proc.

Zaś największy spadek w I półroczu br. zanotowała stacja BBC Earth, której udział zmalał o 35,48 proc. do 0,10 proc. Kanał ten spadł z miejsca 10. na 12. Od 1 lutego br. stacja ta zmieniła nazwę z BBC Knowledge i zmodyfikowała ofertę programową (więcej na ten temat).

##NEWS http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/tvp-seriale-liderem-stopklatka-tv-tuz-za-nim-rynek-kanalow-filmowych-za-i-polrocze ##

W grupie komercyjnej w I półroczu 2015 roku liderem był Discovery Channel. Jego udział wyniósł 0,73 proc., po spadku o 35,03 proc.

Na drugie miejsce (z trzeciego) awansował Fokus TV, którego udział wyniósł 0,67 proc., po wzroście o 37,53 proc. Z kolei ostatnie miejsce podium przypadło stacji TVP Historia, która rok wcześniej była czwarta (0,62 proc.; do góry o 27,89 proc.).

W tej grupie wiekowej największym wzrostem - o 42,86 proc. do 0,09 proc. - pochwalić się mógł kanał Planete+. Z kolei największy spadek zanotowała stacja BBC Earth - było to 55,36 proc. do 0,13 proc.

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Matt Damon o współpracy z Netfliksem: widz siedzi w telefonie, trzeba stosować sztuczki

Matt Damon o współpracy z Netfliksem: widz siedzi w telefonie, trzeba stosować sztuczki

Już teraz nadamy paczkę do Włoch, Hiszpanii i nie tylko. InPost wprowadził nową usługę

Już teraz nadamy paczkę do Włoch, Hiszpanii i nie tylko. InPost wprowadził nową usługę

Policjanci walczący z cyberprzestępczością ruszyli z podcastem

Policjanci walczący z cyberprzestępczością ruszyli z podcastem

Nowy prowadzący poranny program w Trójce

Nowy prowadzący poranny program w Trójce

O decyzjach klientów galerii handlowych i wykorzystaniu reklamy
Materiał reklamowy

O decyzjach klientów galerii handlowych i wykorzystaniu reklamy

"Z mObywatelem łatwiej". Rząd promuje cyfrowe legitymacje szkolne

"Z mObywatelem łatwiej". Rząd promuje cyfrowe legitymacje szkolne