11 listopada br. najchętniej oglądaną stacją informacyjną było dostępne naziemnie TVP Info, które śledziło średnio 385 tys. widzów przy udziale na poziomie 4,65 proc. udziału w rynku. Drugie miejsce z widownią wnoszącą 341 tys. osób i udziałem 4,11 proc. zajął kanał TVN24.
Na kolejnej pozycji znalazł się Polsat News (102 tys. widzów, 1,23 proc. udziału). Z kolei udział Superstacji wyniósł 0,24 proc., a Telewizji Republika - 0,16 proc. - pokazują dane Nielsen Audience Measurement przygotowane dla Wirtualnemedia.pl.
Dla porównania, w październiku br. średni udział dobowy TVP Info wyniósł 2,53 proc., TVN24 - 2,68 proc., Polsat News - 0,96 proc., a Superstacji - 0,20 proc. Z kolei TV Republika miała wczoraj taki sam udział jak w zeszłym miesiącu (więcej na ten temat).
##NEWS http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/tvp-info-podwoilo-wynik-tv-republika-goni-tvn24-bis ##

Wśród wieczornych programów informacyjnych nadanych 11 listopada br. największą popularnością cieszyły się „Wiadomości”, które o 19.30 na antenie Jedynki oglądało 4,58 mln widzów. Druga pozycja należała do „Faktów” TVN (3,91 mln widzów). Z kolei widownia „Wydarzeń” Polsatu wyniosła 2,89 mln osób, a „Panoramy” TVP2 - 2,66 mln.
W stacjach i programach informacyjnych 11 listopada obszernie relacjonowano wydarzenia związane z rocznicą odzyskania niepodległości, w tym przede wszystkim Marsz Niepodległości organizowany przez środowiska prawicowe. Na jego trasie doszło do bójek i innych agresywnych incydentów, w których ucierpieli także dziennikarze konserwatywnych mediów (mylonych z reporterami TVN czy „Gazety Wyborczej” - więcej na ten temat). Dotąd zatrzymano 276 osób biorących udział w burdach. 50 policjantów trafiło do szpitali, a 10 z nich hospitalizowano na dłużej.











