Uber chce dbać o bezpieczeństwo. Wkrótce wprowadzi nową funkcjonalność

Firma Uber, świadcząca usługi pośredniczenia przejazdów za pośrednictwem aplikacji chce zadbać o bezpieczeństwo swoich pasażerów. Wkrótce wprowadzi nową funkcjonalność: jeśli pojazd zatrzyma się na dłuższą chwilę w czasie jazdy, platforma sama wyśle zapytanie czy z pasażerem wszystko w porządku.

NB
NB
Udostępnij artykuł:
Uber chce dbać o bezpieczeństwo. Wkrótce wprowadzi nową funkcjonalność

Od kilku miesięcy w aplikacji Uber dodawane są nowe funkcjonalności, które mają służyć poprawie bezpieczeństwa jej użytkowników. Do tej pory wprowadzono m.in. przycisk bezpieczeństwa, dzięki któremu pasażer automatycznie połączy się z numerem 112, a na ekranie zobaczy dokładne dane dotyczące swojej lokalizacji. W aplikacji dodano także opcję zaufanych kontaktów, w ramach której jednym kliknięciem można przekazać informacje na temat swojego położenia. Wprowadzono również opcję „zawsze wiesz, z kim jedziesz” – powiadomienia push, które przypominają o sprawdzeniu numerów tablic rejestracyjnych oraz wizerunku kierowcy. Z kolei kierowca otrzymuje na bieżąco powiadomienia na temat prędkości z którą się porusza oraz informację o jej przekroczeniu.
 
W ramach Centrum Bezpieczeństwa - podczas przejazdu, po kliknięciu w tarczę, użytkownik ma dostęp do wszystkich funkcji bezpieczeństwa, a jego dane osobowe są poufne.

Podczas konferencji prasowej Uber zapowiedział, że wkrótce wprowadzi nową funkcję – kiedy pojazd zatrzyma się na dłużej niż moment, aplikacja będzie sama dopytywać go, czy wszystko w porządku.

Uber sprawdził, jak jeżdżą kobiety

Firma wraz z ogłoszeniem nowej funkcjonalności przeanalizowała także dane dostępne w aplikacji i sprawdziła, jak w Polsce podróżują kobiety. Spośród wszystkich przejazdów to 39 proc. zostało zamówionych przez panie.

grafika

Po zsumowaniu łącznej liczby kilometrów, które przejechały, przemierzyły one dystans równy 250 odległościom z Ziemi na Księżyc i z powrotem.

grafika

Pasażerki najczęściej zamawiają przejazdy przy użyciu aplikacji w dni powszednie, w godzinach 7.00-9.00 oraz 18.00-19.00 oraz w weekendy w godzinach 19.00-20.00 i 22.00-3.00.

W 2016 roku Uber otworzył Centrum Doskonałości (Center of Excellence) w Krakowie. Na jego działalność przeznaczył 40 milionów złotych, z czego większość - na kwestie związane z bezpieczeństwem. W tym roku firma zainwestowała kolejne 26 milionów w rozwój CoE, gdzie są analizowane wszystkie zgłoszenia dotyczące m.in. kwestii bezpieczeństwa.

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Platformy społecznościowe usuwają tylko niewielką część dezinformacji. Mimo licznych zgłoszeń

Platformy społecznościowe usuwają tylko niewielką część dezinformacji. Mimo licznych zgłoszeń

Nowa funkcja w mObywatelu. Skorzystają młodzi rodzice

Nowa funkcja w mObywatelu. Skorzystają młodzi rodzice

Była gospodyni "Pytania na śniadanie" w RMF FM

Była gospodyni "Pytania na śniadanie" w RMF FM

Polski rysownik w "New York Timesie". Tomasz Broda: moje prace wpadły mu w oko

Polski rysownik w "New York Timesie". Tomasz Broda: moje prace wpadły mu w oko

Koncern Axel Springer przejmie prestiżowego brytyjskiego wydawcę

Koncern Axel Springer przejmie prestiżowego brytyjskiego wydawcę

Wybitny fotoreporter z pośmiertnym odznaczeniem. Zbiórka dla jego rodziny

Wybitny fotoreporter z pośmiertnym odznaczeniem. Zbiórka dla jego rodziny