Trójwymiarowy film został zrealizowany podczas pracy Ukeje nad klipem „Bezkrólewie”, promującym jego debiutancką płytę. Kamera towarzyszyła artyście podczas przygotowań do zdjęć, na planie filmowym i za kulisami. Ukeje w filmie opowiada o sobie i o swojej muzyce.
Damian Ukeje rozpoczął karierę w zespole bluesowym Jerry’s Hole Band. W 2009 roku wziął udział w „Szansie na sukces”. dzięki której został wokalistą szczecińskiego zespołu Fat Belly Family. Jesienią 2011 roku był uczestnikiem pierwszej edycji programu „The Voice of Poland”, którą wygrał. Główną nagrodą w talent-show był kontrakt z wytwórnią płytową Universal Music Polska. W tym roku muzyk wydał swoją debiutancką płytę pt. „Ukeje”.

Film “Ukeje” widzowie TVP HD obejrzeć będą mogli w sobotę 22 czerwca br. o godz. 22.45. w ramach cyklu “Strefa 3D”. Jest pasmo, w którym TVP HD od października 2012 roku regularnie prezentuje filmy zrealizowane w technice trójwymiarowej. Niebawem na antenie stacji pojawią się kolejne filmy w 3D - produkcje o kopalni soli w Wieliczce i budowie drugiej linii warszawskiego metra.











