Victoria Alonso zakończyła pracę w Marvel Studios w piątek 17 marca. Była związana z firmą od najwcześniejszych produkcji Marvel Cinematic Universe. W czasie jej pracy dla studia, MCU stało się najlepiej zarabiającą franczyzą w historii kina.
Alonso dołączyła do studia w 2006 roku jako szefowa działu efektów wizualnych i postprodukcji. Pomogła zapoczątkować Marvel Cinematic Universe jako współproducentka filmu "Iron Man" z 2008 roku. Była także współproducentem filmów "Iron Man 2" (2010), "Thor" (2011) i "Kapitan Ameryka: Pierwsze starcie" (2011). Była także producentem wykonawczym hitu "Avengers" (2012), który zarobił na całym świecie 1,5 mld dolarów.
##NEWS http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/mulan-disney-oplata-30-dolarow-kiedy-premiera ##
W 2015 roku Victoria Alonso awansowała na wiceprezesa wykonawczego ds. produkcji, a w 2021 roku została prezeską ds. postprodukcji, VFX i animacji w Marvel Studios.












