W Google Photos najwięcej zdjęć jedzenia, psów, samochodów i wycieczek do Paryża

Z danych udostępnionych przez Google wynika, że w usłudze Google Photos użytkownicy najczęściej przechowują fotografie potraw, psy mają zdecydowaną przewagę nad innymi zwierzętami, wśród przedmiotów królują zdjęcia samochodów, a najchętniej fotografowanym miastem jest Paryż.

ps
ps
Udostępnij artykuł:

Usługa Google Photos pozwalająca na gromadzenie w internecie zdjęć użytkowników, zarządzanie nimi oraz ograniczoną edycję została uruchomiona w maju br.

Teraz na swoim blogu Google postanowił ujawnić statystyki dotyczące zawartości kont ponad 100 mln użytkowników korzystających z platformy.

Okazuje się, że najchętniej fotografowanym przez użytkowników obiektem, poza ludźmi, jest jedzenie. Z kolei pośród zwierząt na zdjęciach w Google Photos najwięcej jest fotografii przedstawiających psy. Wśród przedmiotów, których obrazy dokumentują fotoamatorzy w największej liczbie są samochody.

grafika

W grupie wydarzeń, które dokumentują użytkownicy fotograficznej platformy Google na pierwszym miejscu są śluby, na drugim koncerty, zaś na trzecim Święta Bożego Narodzenia. Natomiast Paryż jest miastem, z którego fotografie są najczęściej spotykane na kontach użytkowników Google Photos. Nieco mniej popularne są Nowy Jork oraz Barcelona.

grafika

Jednym z narzędzi wbudowanych w platformę Google Photos ułatwiających zarządzanie i przeglądanie zdjęć jest wyszukiwarka. Według danych ujawnionych przez Google jednym z haseł wpisywanych najczęściej przez użytkowników jest słowo „Ja”, które ma pomóc autorowi zdjęć na odnalezienie fotografii przedstawiających jego samego. Z kolei najbardziej popularną kategorią w wyszukiwarce są zdjęcia dzieci.

grafika

Użytkownicy Google Photos korzystają też często z opcji pozwalających na tworzenie ze zdjęć kolaży i animacji. Według statystyk do tej pory w serwisie wygenerowano ponad 15 mln tego typu kompozycji. Google podaje także, że dzięki przechowywaniu fotografii w Google Photos użytkownikom udało się zwolnić w ich smartfonach ponad 3,7 tys. TB pamięci. Google wylicza, że oznacza to sytuację, w której pojedynczy użytkownik usuwałby codziennie wszystkie dane z 16-gigabajtowej pamięci smartfona przez okres 637 lat.

grafika
Author widget background

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Polsat Media bez wyłączności na sprzedaż reklam w Republice. Jest nowa umowa

Polsat Media bez wyłączności na sprzedaż reklam w Republice. Jest nowa umowa

Grupa Polsat Plus przekaże 575 tys. zł dla olimpijczyków

Grupa Polsat Plus przekaże 575 tys. zł dla olimpijczyków

Rainbow Tours chwali się rezerwacją wycieczek. Wzrosty przed atakiem USA na Iran

Rainbow Tours chwali się rezerwacją wycieczek. Wzrosty przed atakiem USA na Iran

Irańczyk wycofał się z zarzutów wobec reporterki TVP Info

Irańczyk wycofał się z zarzutów wobec reporterki TVP Info

Orły ponownie w TVP. Z nowym prowadzącym

Orły ponownie w TVP. Z nowym prowadzącym

Friz reklamuje KFC. W kampanii specjalne menu

Friz reklamuje KFC. W kampanii specjalne menu