W ostatniej dekadzie najwięcej dziennikarzy zginęło w Iraku

Irak to w ostatnich latach najniebezpieczniejszy kraj dla dziennikarzy - wynika z danych Komitetu Obrony Dziennikarzy (CPJ).

km
km
Udostępnij artykuł:
W ostatniej dekadzie najwięcej dziennikarzy zginęło w Iraku
fot. Shutterstock.com

W latach 2004-2014 w trakcie wykonywania obowiązków zawodowych w Iraku śmierć poniosło 174 dziennikarzy.

Następne na liście kraje z największą liczbą zabitych dziennikarzy w tym okresie to Filipiny (93), Syria (70), Pakistan (62), Meksyk (58), Somalia (45), Rosja i Indie (po 24), Brazylia (23) oraz Sri Lanka (19).

grafika

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Trudno bez Euro, mundialu i Stanowskiego. Kanał Sportowy pierwszy raz pod kreską

Trudno bez Euro, mundialu i Stanowskiego. Kanał Sportowy pierwszy raz pod kreską

Znana aktorka w obsadzie "Zatoki szpiegów"

Znana aktorka w obsadzie "Zatoki szpiegów"

Koniec Izby Wydawców Prasy. Organizacja zmieniła nazwę

Koniec Izby Wydawców Prasy. Organizacja zmieniła nazwę

Nowa dyrektorka ds. komunikacji w IKEA Retail

Nowa dyrektorka ds. komunikacji w IKEA Retail

Nowa prezes wydawcy "Super Expressu"

Nowa prezes wydawcy "Super Expressu"

Ma program w Kanale Zero. Ogłosił SOR, żeby odwołać Trzaskowskiego

Ma program w Kanale Zero. Ogłosił SOR, żeby odwołać Trzaskowskiego