W Poznaniu zawieszono baner z recyklingu

Blisko 56 tys. kapsli zużyto do wyprodukowania baneru, jaki powstał właśnie w Poznaniu. Instalacja to efekt wspólnej akcji miasta Poznania i marki Duży Ben „Posezonowe sprzątanie brzegów Warty”.

jd
jd
Udostępnij artykuł:
W Poznaniu zawieszono baner z recyklingu

Kapsle wykorzystane do produkcji baneru zostały zebrane przez mieszkańców Poznania 21 września br. na dwóch hektarach brzegów Warty. Łącznie zebrano prawie 300 kilogramów odpadów, które wypełniły nietypową instalację przedstawiającą kapsel. Baner zawieszono przy ulicy Głogowskiej, tuż obok poznańskiego Dworca Zachodniego.

Baner ma zachęcać poznaniaków do wspólnego dbania o środowisko.

- Przyznam, że zaskoczył nas fakt, jak trudno jest zebrać porzucone kapsle. Są małe i łatwo wbijają się w ziemię, dlatego aby je podnieść, musieliśmy wymyślić sobie specjalną technikę ich podważania. Liczba zebranych kapsli porusza wyobraźnię. Nie sądziliśmy że jest ich aż tak dużo. A nasza akcja trwała zaledwie cztery godziny - mówi Daniel Nowaczyk, brand manager reprezentujący sieć Duży Ben, pomysłodawca akcji i plakatu z recyklingu.

Baner będzie wisiał w Poznaniu do końca października. Za jego koncept i projekt odpowiada agencja V&P.

Author widget background

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Znany youtuber bez praw do mundialu przebił dwa razy głównego nadawcę

Znany youtuber bez praw do mundialu przebił dwa razy głównego nadawcę

Nie żyje Janusz Daszczyński, były prezes TVP

Nie żyje Janusz Daszczyński, były prezes TVP

TikTok w Cannes pokazał nowe narzędzia AI

TikTok w Cannes pokazał nowe narzędzia AI

Odchodzi CEO Papaya Films. Nowi dyrektorzy zarządzający

Odchodzi CEO Papaya Films. Nowi dyrektorzy zarządzający

Jak skutecznie odnowić skórę i przywrócić jej młodzieńczy blask?
Materiał reklamowy

Jak skutecznie odnowić skórę i przywrócić jej młodzieńczy blask?

Zmarł były naczelny "Dziennika Zachodniego"

Zmarł były naczelny "Dziennika Zachodniego"