Wakacje.pl z nowym logo i hasłem „Urlop zaczyna się tutaj”

Firma Wakacje.pl (należąca do Wirtualnej Polski) wprowadza nową identyfikację wizualną, opartą na zmienionym logotypie i haśle „Urlop zaczyna się tutaj”. W połowie maja rozpocznie kampanię reklamową.

tw
tw
Udostępnij artykuł:
Wakacje.pl z nowym logo i hasłem „Urlop zaczyna się tutaj”

W nowym logo nazwa Wakacje.pl jest zapisana ciemniejszą czcionką o innym kroju niż poprzednio, a symbol słońca uproszczono do postaci łuku. Marka zyskała hasło główne „Urlop zaczyna się tutaj”.

- Ostatni czas nas co prawda nie rozpieszcza, ale Wakacje.pl nie schodzą z obranego kursu, konsekwentnie realizując strategię client first. W ostatnich kwartałach wdrożyliśmy nowy serwis wakacje.pl, nasza półka produktowa uległa istotnej rozbudowie, automatyzujemy procesy obsługi sprzedażowej i posprzedażowej, konsekwentnie zwiększając jakość i poziomy sprzedaży. Za nami trzy akwizycje i istotne powiększenie zespołu na przestrzeni ostatnich lat - wylicza Dariusz Górzny, prezes Wakacje.pl.

- W świetle tych zmian tylko jedna rzecz przez ostatnie 10 lat pozostawała niezmienna - to nasza identyfikacja wizualna i nasz logotyp. I na tym polu czas na zmianę, zmianę identyfikacji która będzie swoją pojemnością nadążała za tempem i wielowymiarowością rozwoju, jaki jest naszym udziałem - podkreśla.

grafika

Nowa identyfikacja Wakacje.pl obejmuje też nowy system piktogramów w palecie ośmiu kolorów. Ma to pozwolić na prezentowanie szerokiej półki produktowej, wielu możliwości podróżowania i zakupu wakacji w nieograniczony sposób.

- Towarzyszymy klientom na każdym etapie ścieżki zakupowej ułatwiając wybór miejsca na urlop, zamieniając nieefektywne poszukiwanie w gąszczu możliwości na łatwe i przyjemne porównanie ofert, zakończone szybkim i bezpiecznym zakupem. Nasi Klienci mogą z naszą pomocą planować wymarzony urlop kiedy chcą, gdzie i jak chcą, w pełni bezobsługowo, ze wsparciem doradcy infolinii czy też w salonie stacjonarnym. Wizualna strona naszej marki musi korespondować z nowoczesnością i wygodą procesów, które oferujemy - komentuje Dariusz Górzny.

grafika

Nową identyfikację wizualną Wakacje.pl przygotowała agencja BNA. - Projekt dla Wakacje.pl był wyzwaniem. Koncept musiał z jednej strony łączyć przyjemny, pełen pozytywnych emocji, a zarazem różnorodny produkt skierowany do wszystkich, z siłą i pozycją marki, będącej liderem rynku agencyjnego w Polsce. Wakacje.pl są obecne na rynku ponad 20 lat, przez ostatnie 10 z tym samym logo. Finalny efekt jest zatem efektem intensywnej pracy nad istotą marki dzisiaj, z jej nowymi możliwościami i potrzebami - opisuje Andrzej Rozen, brand consultant w BNA.

Wakacje.pl będzie reklamować ofertę letnią

Nowa identyfikacja na platformach internetowych Wakacje.pl zostanie wprowadzona równocześnie. Ponadto do końca br. pojawi się w 50 salonach stacjonarnych firmy, a do początku 2023 roku w pozostałych ponad 150.

17 maja rozpocznie się ogólnopolska kampania promująca nowy wizerunek Wakacje.pl.

grafika

- Wiele lat pracowaliśmy nad budowaniem świadomości marki i to nam się udało. Po roku nieobecności w mediach wracamy w nowej, odświeżonej odsłonie, która dotychczasowym klientom pozwoli odkryć nas na nowo, a tym nowym poznać nas w pełni naszych możliwości. Digitalowa forma logo i nowy język identyfikacji doskonale odpowiadają dzisiejszej konsumpcji mediów, a nam jako marce pozwolą na zwinną i elastyczną realizację wielu kampanii, o których już myślimy na najbliższy czas i kolejne lata - podkreśla Katarzyna Walczak, dyrektor marketingu firmy.

Wakacje.pl (wówczas działające jako Enovatis) pod koniec 2015 roku zostały kupione za 84 mln zł przez Wirtualną Polskę. W 2018 roku przejęły spółkę My Travel mającą wówczas 116 salonów stacjonarnych i serwis Parklot, a w 2019 roku - firmę Wakacyjny Świat z ponad 100 salonami sprzedażowymi.

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

KRRiT przedłuża koncesje. Chodzi m.in. o stacje Polsatu i Canal+

KRRiT przedłuża koncesje. Chodzi m.in. o stacje Polsatu i Canal+

Polsat Box udostępnił za darmo wiele kanałów

Polsat Box udostępnił za darmo wiele kanałów

Współpracownica Agory bez pieniędzy po porodzie? Firma odpowiada "Solidarności"

Współpracownica Agory bez pieniędzy po porodzie? Firma odpowiada "Solidarności"

KRRiT zaakceptowała plany mediów publicznych. Co z likwidacją kanałów TVP?

KRRiT zaakceptowała plany mediów publicznych. Co z likwidacją kanałów TVP?

Dwa nowe tytuły w ofercie InPostu. Zamówisz je do Paczkomatu

Dwa nowe tytuły w ofercie InPostu. Zamówisz je do Paczkomatu

Nowa prezeska wydawcy "Pisma"

Nowa prezeska wydawcy "Pisma"