Wielka kampania reklamowa PKO BP

PKO BP chce ostatecznie zerwać z wizerunkiem banku z tradycjami, ale mało nowoczesnego.

Gazeta Wyborcza-matteo
Gazeta Wyborcza-matteo
Udostępnij artykuł:

Nowa kampania bardziej przypomina wirtualny świat gier komputerowych niż to, co do tej pory widzieliśmy w materiałach promocyjnych banków - informuje "Gazeta Wyborcza".

 - Ta kampania to kolejny krok, by zmienić wizerunek naszego banku na bardziej nowoczesny - mówi "GW" Marek Kłuciński, rzecznik PKO BP. - Zwłaszcza że mamy ku temu mocne podstawy, mamy armatę - dodaje. Tą armatą jest oferta PKO Inteligo (klienci mają dostęp do rachunku za pośrednictwem internetu i telefonu), dzięki której bank w tym roku przejął palmę pierwszeństwa na rynku bankowości elektronicznej. Z oferty korzysta już ponad 1 mln osób. Jak twierdzą przedstawiciele PKO BP, codziennie przybywa ok. 3 tys. nowych klientów.           

Skąd pomysł na kampanię, w której do skorzystania z oferty banku zachęcają nie znani aktorzy, ale wirtualni bohaterowie? - Pomyśleliśmy, że jeżeli mówimy o bankowości elektronicznej, której rzeczywistość znajduje się w komputerze, to może iść dalej tym tropem i reklamę również umieścić w tym świecie. Doskonale pasował nam tutaj świat gier komputerowych - tłumaczy "GW" Kot Przybora z agencji PZL, w której powstała kampania.

Grupą docelową kampanii są głównie osoby młode, aktywne oraz otwarte na nowości. - Jednak ku naszemu zaskoczeniu okazało się, że kampania jest dobrze odbierana także przez osoby starsze - mówi "GW" Kłuciński.

Kampania ruszyła na początku października z hasłem "Elektroniczny do potęgi ENTER", jednak aż do czwartku nazwa PKO BP nie pojawiała się na materiałach reklamowych. Kampania będzie widoczna głównie na telewizji, pojawi się też w prasie, na billboardach oraz w internecie - w największych portalach: m.in. Onet, Gazeta.pl, oraz w komunikatorach GaduGadu i Tlen.

Wirtualne postaci powstały w studiu Platige Image - tym samym, w którym powstała "Katedra", nominowany do Oskara film Tomasza Bagińskiego.

Kosztów kampanii przedstawiciele banku nie chcieli ujawnić.

Author widget background

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Mariusz Mac i Charles Leclerc w letniej kampanii Peroni Nastro Azzurro

Mariusz Mac i Charles Leclerc w letniej kampanii Peroni Nastro Azzurro

Kanada dołącza do Eurowizji. "Konkurs nadal otwiera się na świat"

Kanada dołącza do Eurowizji. "Konkurs nadal otwiera się na świat"

BNP Paribas z nowym rzecznikiem prasowym

BNP Paribas z nowym rzecznikiem prasowym

Szefowa KRRiT: Niezależny regulator nie ma obowiązku zadowalać polityków

Szefowa KRRiT: Niezależny regulator nie ma obowiązku zadowalać polityków

Dagmara Plata-Alf: Mastermind jest otwarty na kreatywne projekty
Materiał reklamowy

Dagmara Plata-Alf: Mastermind jest otwarty na kreatywne projekty

Dziennikarka odchodzi z Business Insider Polska. To efekt zwolnień grupowych

Dziennikarka odchodzi z Business Insider Polska. To efekt zwolnień grupowych