128 tys. osób ogląda program „Wstaje dzień”

W jesiennej ramówce poranny magazyn TVP Info „Wstaje dzień” ogląda średnio 128 tys. widzów, niemal tyle samo ile w analogicznym okresie rok wcześniej - wynika z raportu Wirtualnemedia.pl.

MK
MK
Udostępnij artykuł:
128 tys. osób ogląda program „Wstaje dzień”
Anna Popek w programie "Wstaje dzień", fot. TVP

Średnia widownia porannego programu w okresie od 2 września do 13 października 2021 roku wyniosła 128 tys. osób. Rynkowy udział TVP Info ukształtował się na poziomie 6,44 proc. wśród wszystkich widzów, 3,46 proc. w grupie 16-49 i 3,53 proc. w grupie 16-59 - wynika z udostępnionej portalowi Wirtualnemedia.pl analizy One House, opracowanej na podstawie danych Nielsen Audience Measurement. Audycja emitowana jest codziennie o godz. 6.00.

Najwięcej widzów w analizowanym okresie przyciągnął odcinek audycji z 9 października. Śledziło go średnio 187 tys. osób.

grafika

W analogicznym okresie rok wcześniej (tj. od 2 września do 13 października 2020 roku) średnia widownia „Wstaje dzień” wynosiła 129 tys. osób. Przełożyło się to na 6,30 proc. udziału w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów, 4,52 proc. w grupie komercyjnej 16-49 i 4,34 proc. w grupie 16-59. Widownia audycji w grupie 4+ wzrosła o 1 tys. osób, ale wyraźnie spadły jej rynkowe udziały w grupach 16-49 i 16-59. Wówczas cykl nadawany był od poniedziałku do piątku.

„Wstaje dzień” niemal wyraźnie podnosi średniej długookresowe wyniki TVP Info w 4+ i trzykrotnie w 16-49. Na przykład w 2020 roku newsowa stacja Telewizji Polskiej miała 4,82 proc. udziału w 4+ i 2,34 proc. w 16-49.

##NEWS https://www.wirtualnemedia.pl/adam-giza-program-zacznij-od-zdrowia-tvp2,7170101673044097a ##

Gospodarzami „Wstaje dzień” są głównie Anna Popek, Adam Giza oraz Maciej Dolega - były prezenter pogody w kanałach TVN Grupy Discovery, który dołączył do tego grona w kwietniu br. W porannym programie prezentowane są serwisy informacyjne i przeglądy prasy, ale prowadzący poruszają także tematy lifestylowe.

Nowy program jest realizowany w studiu TVP Info, ale ma własną scenografię. Stacja chciała w widoczny sposób oddzielić segment „Wstaje dzień”.

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Dwa nowe tytuły w ofercie InPostu. Zamówisz je do Paczkomatu

Dwa nowe tytuły w ofercie InPostu. Zamówisz je do Paczkomatu

Nowa prezeska wydawcy "Pisma"

Nowa prezeska wydawcy "Pisma"

Publicis Media liderem nowego biznesu w Polsce. Starcom na czele agencji

Publicis Media liderem nowego biznesu w Polsce. Starcom na czele agencji

Finał programu "Ej, Stara!". Ilu widzów miał nowy format Doroty Szelągowskiej?

Finał programu "Ej, Stara!". Ilu widzów miał nowy format Doroty Szelągowskiej?

REM oddala skargę policji na reportaż "Superwizjera TVN"

REM oddala skargę policji na reportaż "Superwizjera TVN"

Co trzyma Polaków przy płatnej telewizji? TVN24 na czele

Co trzyma Polaków przy płatnej telewizji? TVN24 na czele